Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Znečištění ovzduší a skleníkové plyny? Systém iClima řeší obojí! - iClima
znecisteneovzdusi

Znečištění ovzduší a skleníkové plyny? Systém iClima řeší obojí!

Jako každý rok i letos jsme si v našich médiích mohli přečíst nespočet reportáží o vyhlášené smogové situaci doma i v zahraničí, o omezení vycházek, průmyslové výroby i výzev k minimalizaci automobilové dopravy. Stejně tak na závěr minulého roku rozvířil mediální vody i skandál německé automobilky Volkswagen a jejího systému falšování hodnot emisí výfukových plynů. Oba tyto problémy, ač každý z jiného odvětví a s jiným dopadem ovšem ukazují na společného jmenovatele, a tím je snaha o udržení čistého životního prostředí. Tento úkol se však plní jen velmi těžko, když lidská společnost jako celek nesnižuje účinně svou energetickou spotřebu. Samozřejmě kritizovat dovede každý, a také by měl každý začít u sebe, proto jsme se před lety rozhodli dát dohromady systém iClima, který nejen šetří účty za topení, ale je maximálně ohleduplný vůči životnímu prostředí.

Emise popelu a dalších zplodin nejsou nutností

Negativním klimatickým a ekologickým jevem většiny systémů vytápění na tuhá paliva jsou emise skleníkových plynů a zbytků spáleného materiálu ve formě popela. Tyto emise vyvolávají se specifických zimním prouděním a nižším výparem za nízkých teplot smogovou situaci, na které se samozřejmě podílí též doprava i průmyslová výroba jako taková. Lze ovšem také vytápět úplně bez spalin a nejen to – každé ekologické vytápění, které je instalováno do rodinného domu či průmyslové haly, snižuje potřebu ústředního dodavatele tepla a tím úspěšně decentralizuje topnou soustavu a převádí nutnost výroby, resp. přenosu tepla na samotné domácnosti. Pokud si k tomuto připočítáte možnost vyrábět teplo bez klasického spalování, ale pouze jeho přečerpáváním z přírody, jak umí systém iClima, zjistíte, že v takovém případě by se emise skleníkových plynů a koncentrace popela v ovzduší mohla razantně snížit.

Když se svět rozhodne skončit s oteplováním

Globální klimatické jevy jsou ze značné části ovlivněné člověkem, a tak se lidská společnost před lety shodla, že je nutné přizpůsobit činnost člověka tak, aby pokud možno nedocházelo k dalšímu zhoršování aktuální klimatické situace vypouštěním stále vyšších objemů CO2 do ovzduší. V souvislosti s tímto bojem byla přijata celá řada opatření a mezinárodních i národních strategií pro boj s klimatickými změnami od dohod v Kjótu až po nařízení Evropské komise o energetické spotřebě budov. Bez aktivní účasti obyvatel jsou však všechny tyto deklarace prázdnými slovy bez většího významu, a je to právě systém iClima, se kterým nejenže úspěšně splníte i ty nejpřísnější pravidla energetické spotřeby budovy, ale zároveň aktivně bojujete proti emisím CO2 a snižujete i svou závislost na fosilních palivech, a tím ještě zmenšujete svoji ekologickou stopu.

Jak je to možné? Klíč je ve využívání již přítomného tepla

Systém iClima funguje zkrátka jinak než konvenční systémy. Hlavní rozdíl tkví v tom, že systém iClima nevyužívá tepla z rozkladu fosilních paliv, ale zejména tepla, které je již v přírodě přítomné. Díky tomu je tento systém nejen mimořádně účinný, ale zároveň se nepodílí na znečišťování životního prostředí skleníkovými plyny. Pokud by byl systém iClima nebo jemu podobný nasazen celoplošně, mohli bychom zapomenout na smogové situace či jiné negativní klimatologické jevy souvisejících s neefektivním vytápěním běžných domácností.

Průmyslové aplikace naší technologie nám navíc ukazují další možnosti systému iClima, zejména co se týče ohřívání a chlazení nejrůznějších provozních kapalin, což se snažíme přenést i do domácích podmínek. Podobné nápady a vylepšení se snažíme v našem vývojovém centru zrealizovat, a tak se do budoucna můžete těšit na další kapitoly šetření energetické spotřeby domácnosti, které pro vás s iClima připravujeme.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme