Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Znáte zdravotní rizika domácího topení? Poradíme, jak se jim nejlépe vyhnout - iClima
ohen (2)

Znáte zdravotní rizika domácího topení? Poradíme, jak se jim nejlépe vyhnout

V době civilizačních chorob, mezi kterými ve statistikách vyčnívají zejména alergické potíže a chronické onemocnění dýchacích cest, je třeba více než kdy jindy věnovat pozornost prostředí, ve kterém jako lidé žijeme. To se samozřejmě netýká pouze alergiků, ale každému člověku, i tomu bez chronických obtíží, pomůže, když se v jeho okolí nebudou nenacházet činitelé, ať už biologičtí nebo atmosferičtí, kteří by mohli způsobit zdravotní obtíže či jiným způsobem zatěžovali jeho organismus. Málokdo si ovšem uvědomuje, že zvýšení koncentrace těchto činitelů může způsobit nevhodný způsob vytápění domácnosti, proto se pojďme podívat, jaká nejvýraznější rizika mohou vyplývat z konvenčně používaných systémů vytápění domácnosti.

Problémem je hlavně velké množství dodaného tepla

Pokud si někdy pustíte v zimě radiátor a je celkem jedno, jestli je voda v něm ohřívána plynovým nebo třeba elektrickým kotlem, zjistíte, že je po nějaké době velmi horký, až se na něj kolikrát skoro nedá přímo sáhnout. Důvodem je potřeba topné soustavy dodat do rozměrnějších topných těles velké množství tepla, navíc velmi často bývá v jedné místnosti zdroj tepla pouze na jednom místě, proto musí tento zářit s dostatečnou teplotu, aby bylo možné vytopit jednu místnost. I přesto se kolikrát sotva povede dosáhnout optimální teploty, jelikož je po chvilce většinou v místnosti přetopeno. Následně se dostává ke slovu větrání a s ním i další náklady na vytopení místnosti, změna vlhkosti i celkového komfortu.

Nebezpečný průvan a vlhkost

Při větrání místnosti je důležité myslet na to, že příliš dlouhé vystavení se chladnějšímu vzduchu může mít za následek zdravotní komplikace, a že příliš vlhké prostředí zase svědčí roztočům a dalším zdrojům alergických reakcí. Proto je nutné vždy nastavit teplotu topení tak, aby nebylo nutné větrat při plné otevřeném okně, ale třeba pouze na mikroventilaci. Ze zkušenosti ovšem víme, že to není vždy možné a zároveň přidáme ještě jeden zásadní aspekt související s teplotou zářiče, a sice přepalování prachových a biologických částic, které pak mohou působit jako prostředí pro množení nejrůznějších menších organismů a parazitů. I když se Vám povede zbavit se úklidem většiny nečistot z radiátorů, tak s prvním vyvětráním si tyto parazity opět pozvete domů.

Problémy mohou nastat i u kotle

Další záležitost, které je nutné věnovat pozornost je také samotný kotel na ohřev vody na topení. Pokud používáte plynové kotle, ideálně nové typy plynových kotlů kondenzačních, nemáte v zásadě problém, nicméně u starších kotlů na tuhá paliva je nutné počítat s tím, že bude vznikat při spalování nějaké množství odpadu, který nemusí být pro alergiky úplně vhodný (jedná se zejména o popílek z klasických kotlů na dřevo a s tím související emise skleníkových plynů). Jaké ovšem mají tyto dvě situace řešení pro Vás a třeba celou Vaši rodinu?

Revoluční systém iClima Vás těchto starostí zbaví

Jedním z celkových řešení výše zmíněných problémů je technologická novinky v podobě systému iClima. Systém iClima je komplexní řešení otázky vytápění i klimatizace vaší domácnosti, v jehož jádru stojí tzv. kapilární sítě, složené z rozvodných trubek s nízkým průměrem zavedených po celé obytné ploše dané budovy včetně stropů, stěn a podlah. Díky tomu je možné udržovat v celé domácnosti stabilní teplotu bez nutnosti víření prachu, přílišné regulace větráním a bez horkých vodičů tepla, jejichž povrchová teplota by přesahovala 50 stupňů Celsia. Chcete-li se o systému iClima, který je díky ekologickým a technickým inovacím schopen snížit vaše náklady na vytápění až o 80%, dozvědět více, vyplňte náš nezávazný kontaktní formulář. I vy můžete ušetřit a navíc bydlet v pohodě.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme