Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Zásobník tepla, jak na jeho instalaci a koordinaci s tepelným čerpadlem - iClima
heater

Zásobník tepla, jak na jeho instalaci a koordinaci s tepelným čerpadlem

Použití zásobníku tepla v kombinaci s tepelným čerpadlem navyšuje uživatelský komfort celého systému. Výhody jsou nesporné a byly již uvedeny v celé řadě odborných i populárních článků. Záleží ale především na potřebách a požadavcích každé domácnosti. Z praxe vyplývá, že 200l zásobník teplé vody pro čtyřčlennou rodinu, která zbytečně neplýtvá, obvykle stačí. 300l je jistota.

Jaká je optimální velikost zásobníku tepla?

Pro projektanta je vždy zásadním úkolem vypočítat velikost zásobníku. Hlavním parametrem pro jeho návrh je požadovaná teplota vody na výstupu. V evropských normách to je 60 °C, české normy udávají 55 °C. Zásobník by neměl být poddimenzovaný, ale na druhou stranu, není dobré, když je zásobník zbytečně velký. Při konstrukci je nutné také počítat s tepelnými ztrátami ve zdroji tepla a v cirkulačním potrubí. Pak je zde ještě jedno pravidlo; větším objemem zásobníku s nižší teplotou (např. 48 °C.) docílíte menších nákladů na ohřev vody.

Solární panely přinášejí úspory

Když se rozhodnete implementovat do systému s tepelným čerpadlem zásobník na teplou vodu, otevíráte si také do budoucna cestu k využití dalšího prvku, který umí výrazně snížit provozní náklady. Ano, jsou to solární panely, nebo také jak jsou s oblibou nazývány solární kolektory.

Dejte si pozor, aby zásobník a tepelné čerpadlo byly správně zapojeny

Abyste dosáhli nejlepšího topného faktoru, a to jak při vytápění, tak i při ohřevu teplé vody, a současně měli skutečně minimální provozní náklady, je možné a správné jen jedno zapojení. Akumulátor by neměl mít žádný výměník a vytápění musí být regulováno na základě venkovní teploty. Mezi tepelným čerpadlem a topným systémem také nesmí být žádný trojcestný směšovací ventil a teplá voda musí být ohřívána v samostatném zásobníku, teplotně odděleném od topného systému. V praxi to znamená, že tepelné čerpadlo topí buď do topného systému, nebo do zásobníku a to s různou výstupní teplotou.

 

Jestliže vás zajímá problematika tepelných čerpadel, kontaktujte společnost iClima prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Odborníci vás seznámí s unikátním systémem iClima, který využívá tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem, kapilární síť umístěnou v podlaze, stěnách i stropu a výhody solárních panelů.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme