Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Zapouzdření potrubí, jak minimalizovat tepelné ztráty z rozvodů? - iClima
lost-places-1798640_640

Zapouzdření potrubí, jak minimalizovat tepelné ztráty z rozvodů?

Uvažujte využít pro vaše stavební projekty unikátní systém iClima, který využívá moderní tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem? Zajímává vás nízkoenergetický systém, jenž zredukoval provozní náklady na minimum? Pojďme se zaměřit na důležité detaily, ke kterým patří i správné zapouzdření rozvodů a patřičná izolace kapilární sítě.

 

Použití vhodné tepelné izolace

Abychom eliminovali tepelné ztráty, je nutné, aby potrubí na primární straně tepelného čerpadla bylo co možná nejkratší a také dokonale tepelně izolováno, zapouzdřeno. Izolace však neslouží jen zabránění tepelných ztrát, ale zamezuje i průchodu vlhkosti, aby v zimě nedocházelo k zamrzání potrubí. Je velmi důležité, aplikovat správné izolační materiály, ač jsou několikanásobně dražší, nežli běžně používané, ale pro tuto technologii nevhodné běžné izolace. Řada výrobců, kteří se zabývají výrobou systémů s použitím tepelného čerpadla, aby docílili co nejnižší výrobní ceny, tento aspekt obcházejí nebo jednoduše šidí. Svým klientům záměrně nabízí nedostatečná řešení, jejichž chyby se bohužel objeví až během provozu.

Ztráty mohou nastat i špatně řešenou kapilární sítí

Důležitou součástí unikátního systému iClima je také kapilární sít, nebo jak se někdy říká kapilární rohože, které jsou umístěny v podlaze, stěnách a ve stropech. Jsou tvořeny tenkými plastovými kapilárami o průměru 3,5 mm. Kapilární síť je velmi jemná a lze ji snadno umístit pod omítku o tloušťce již 10 až 15 mm, což umožňuje rychlou reakci celého systému na okolní podmínky. I zde je třeba důsledně dbát na patřičnou izolaci potrubí a zapouzdřit veškeré přívody, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. Kritické místo bývá obvykle v přechodu mezi přívodním potrubím a kapilárními rohožemi.

Jestli chcete vědět o unikátním systému iClima víc, kontaktujte nás a vyplňte prosím, nezávazný kontaktní formulář.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme