Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Vyznejte se v tepelných čerpadlech. Jaké bude nejlepší právě pro vás? - iClima
realizace12-300x200 (1)

Vyznejte se v tepelných čerpadlech. Jaké bude nejlepší právě pro vás?

Tepelná čerpadla se poslední dobou často umisťují do moderních budov. Při správném použití nabízí řadu výhod. Je však velmi důležité správně zkombinovat konkrétní prostor s volbou typu tepelného čerpadla.

Jak tepelná čerpadla fungují

Tepelná čerpadla se běžně vyskytují v chladicích zařízeních, jako je například lednice. Základ spočívá v okruhu, kde probíhá chladící látka. K tomu je připojen kompresor pro změnu teploty v soustavě. Hlavní rozdíl spočívá v tom, kde jsou umístěny prvky pro odebírání tepla z okolí a kde se nachází místo, kde je teplo odevzdáváno. Rozdělujeme proto tři druhy čerpadel.

Tři nejčastější typy čerpadel

Prvním typem je čerpadlo vzduch-voda, které má nízké náklady a široké spektrum využití. Jeho nevýhoda se projevuje špatnou účinností při nižších teplotách, a proto se nedoporučuje pro rodinné domy.

Druhou variantou je čerpadlo  země-voda,  které se hodně využívá u rodinných domů. Výhoda spočívá v dlouhé životnosti a dobrém výkonu i při nižších teplotách. Nevýhoda je ale požadavek na podzemní práce pro zavedení vrtů. Toto tepelné čerpadlo je nutné zavést ještě před samotným dokončením stavby, protože jeho pozdější implementace může být problematická.

Další možnost je čerpadlo voda-voda s poměrně stálým výkonem. Použití je však limitováno výskytem, dostatečného podzemního zdroje vody poblíž domu.

Důležitý prvek v chytrém systému iClima

Výkonné tepelné čerpadlo je důležitým komponentem celého systému iClima. Využíváme čerpadlo země-voda, kdy jsme schopni dosáhnout velmi dobrých hodnot topných faktorů. Čerpadlo se významně podílí na fungování celého procesu a nejlepším využitím kapilární soustavy. Cílem je právě vysoký topný faktor, který udává, kolik tepla dokáže čerpadlo vyrobit za jednotku dodané energie.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás prosím pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme