Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Víte, jaké negativní dopady na zdraví má špatná klimatizace? - iClima
mold-1482666_640

Víte, jaké negativní dopady na zdraví má špatná klimatizace?

Klimatizace je v mnoha případech prospěšná a pomáhá našemu organismu ulevit si od hrozného letního horka. S blížícím se létem je ale nutné připomenout některé nebezpečné faktory, kvůli kterým může špatně nastavená klimatizace negativně ovlivňovat naše zdraví.

Spoustu prachu a plísní

Klimatizace založené na vzduchovém sání nasává vzduch v místnosti, kde nechybí prachové částice a zárodky plísní. Soustava v klimatizaci se skládá z několika filtrů, které by měly vychytat všechny tyto nežádoucí částice předtím, než bude vzduch opět vehnán ochlazený zpátky do místnosti. Ovšem životnost filtrů není nekonečná, a když se zanesou, mohou se stát výchozím bodem pro množení plísní a šíření choroboplodných zárodků. Děje se tak hlavně v klimatizaci v automobilech, ale problém se nevyhýbá ani domácnostem se vzduchovou klimatizací. V rámci prevence se neobejdete bez časté výměny filtrů. Alternativou je pořízení jiného chladicího systému.

Velký teplotní skok

Přechod z horkého prostředí do vychlazené místnosti není pro tělo nic příjemného. Termoregulační schopnosti organismu totiž potřebují čas pro přizpůsobení a prudké změny mohou vyvolat teplotní šok. Během procesu úpravy termoregulačních procesů podle nových vnějších podmínek je velmi zranitelný imunitní systém, a proto se nám onemocnění nevyhýbají ani v létě. Snažte se co možná nejvíce eliminovat tyto šokové přechody správným teplotním nastavením chladicího systému.

Nevhodné klimatizační systémy jako líhniště bakterií

Běžné klimatizační systémy mají prostory, kde se mohou usazovat nečistoty. V těchto místech začíná šíření a bujení bakterií. Mezi nebezpečné druhy, jejichž domovem bývají hlavně klimatizace, jsou bakterie Legionella. Jsou původcem onemocnění plic a v určitých případech bývá nutné hospitalizace postiženého. Pokud není klimatizace pravidelně sepisovaná a čištěná, může to být vážný problém s negativním dopadem na vaše zdraví.

Jak se vyvarovat negativnímu působení klimatizace

V první řadě je nutné zvolit správný chladicí systém. Mechanismus využívající nízkoteplotní kapilární rozvody slouží k udržování stálé teploty bez velkých tepelných šoků a s eliminací šíření plísní či bakterií. Systém iClima je ve svém letním provozu velmi úsporný a zajistí vám ten správný komfort. Už se nebojte o své zdraví a zařiďte svůj domov ke své největší spokojenosti s ohledem na využití moderních technologií.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme