Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
V čem je systém iClima unikátní a proč je dobrou investicí do budoucnosti? - iClima
investice-iclima

V čem je systém iClima unikátní a proč je dobrou investicí do budoucnosti?

O systému iClima jste se mohli dočíst již mnohé, nicméně bychom vám přesto rádi stručně shrnuli, proč je systém iClima unikátní a proč je dobré o něm uvažovat z hlediska budoucnosti vašeho bydlení. Není to jenom snaha o nízké náklady, ale především celková motivace využití obnovitelných, ale hlavně lokálních zdrojů energie. Budoucnost totiž z našeho pohledu patří hlavně co možná nejvíce decentralizované energetické soustavě prosté vysokých nákladů na údržbu husté distribuční sítě a s tím spojeným znečišťováním životního prostředí.

Emise CO2 můžeme snižovat všichni

Pokud se podrobněji podíváme na závazky jednotlivých vlád na snižování emisí CO2, tak velmi brzy zjistíme, že nastavené tempo šetření našeho prostředí je relativně nízké, a že se tak v budoucnu pravděpodobně nevyhneme globálnímu růstu teploty. Na jednu stranu je to logické, jelikož by rychlejší tempo snižování emisí mohlo poškodit celosvětové hospodářství, na druhou stranu máme jenom jednu přírodu, a tak se naše opatrnost může jevit jako přinejmenším riziková vůči našemu okolí. Řešením je však kompromis a celková změna struktury naší energetické distribuce, a to z obrovských elektráren a tepláren do menších soběstačných celků. Tím bychom nejenom významně uspořili náklady na topení a elektřinu našich domácností, ale také bychom zajistili zdravější prostředí pro budoucí generace. Systém iClima je pak první krok, jak se na takovém řešení začít aktivně podílet.

Nedovážejte energii, ale využijte vaši místní

Pamatujete si ze školních let, jak staré civilizace stavěly svá města u břehů či delt velkých řek? Tito lidé si velmi dobře uvědomovali, že vodní hospodářství je základem jejich přežití, a že distribuce vody do vzdálenějšího okolí představuje velmi nákladný a složitý projekt, proto se snažili žít tam, kde byla voda přímo k dispozici. Stejně tak jsme postupovali my ve společnosti iClima, když jsme sestavovali celkové řešení patentu systému iClima. Základem tepla dodávaného do soustavy kapilárních sítí totiž nejsou žádné teplovody z až kilometry vzdálených tepláren, či neekologických kotlů, ale tepelná čerpadla, která jednoduše přeměňují energii v bezprostřední blízkosti domu na teplo pro domácnosti. Máte-li např. k dispozici vodní zdroj, který je možný využít pro tepelnou výměnu, pak máte se systémem iClima vyřešeny dodávky tepla – s COP faktorem tepelného čerpadla až 7, což u běžného rodinného domu znamená náklady na topení i chlazení v řádu jednotek tisíc Kč ročně. To vše bez drahých a neekologických zdrojů energie, jako je plyn či fosilní paliva.

Systém iClima není jenom topení, ale hlavně zdravé bydlení

Ekologické a ekonomické náklady či dopady jsou zajisté důležitým argumentem pro využívání systému iClima, my bychom na závěr nicméně rádi zdůraznili i neméně důležitý aspekt, který představuje zdravotní stránku systému iClima. Systém iClima nepracuje s horkými rozvody, spalinami pevných látek ani prudkými rozdíly teplot či vysokými vlhkostmi, a je tak vhodný jako alternativa klimatizačních jednotek pro alergiky či prostě osoby, které nemají suchý vzduch z klimatizace rádi. Stejně tak je vhodnou alternativou pro všechny, kteří mají rádi stabilní prostředí bez víření prachu, který se neusazuje na topných tělesech, jelikož jsou všechny tepelné rozvody systému iClima ukryté pod omítkou stěn, stropů a podlah.

Moderní topení, to je systém iClima

Systém iClima je zkrátka moderní alternativou topení i klimatizace pro domácnosti i firmy. Topení, které není vidět, ale je cítit ve stabilitě teplot a čistoty prostředí. O nízkou nákladovost a vysokou účinnost se následně postará počítač, který mezi sebou sladí všechny tři základní složky systému iClima, tedy jak tepelná čerpadla, tak i teplotu v kapilárních sítích spolu s účinným využitím vakuových solárních panelů.

Pokud máte nějaké otázky nebo vás zajímají další informace o systému iClima, na našem blogu najdete desítky dalších článků na související témata. Nebo nás můžete rovnou kontaktovat, rádi vám zodpovíme vaše dotazy. K tomu slouží náš nezávazný kontaktní formulář.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme