Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Úspory v Rehabilitačním ústavu Kladruby – máme první odhady - iClima
kladruby

Úspory v Rehabilitačním ústavu Kladruby – máme první odhady

Jak jsme slíbili, přinášíme vám konečně první odhady celkových úspor systému iClima v ostrém a náročném provozu v RÚ Kladruby. Topná sezóna sice nepatřila k těm úplně typickým, co se týče průměrné teploty, nicméně i přesto si dovolíme zde prezentovat první údaje úspor v tomto objektu. Připomeňme zde ještě možnost sledovat aktuální teplotu rozvodů v rámci systému iClima přes online monitorovací službu zde.

Úvodní situace v RÚ Kladruby

Při kompletní rekonstrukci topení v RÚ Kladruby bylo navrženo použití systému iClima, tentokrát ovšem ne úplně standardně jakožto samostatného systému, ale v kombinaci se stávajícím zdrojem tepla, konkrétně kaskádou kondenzačních plynových kotlů. V rámci tohoto okruhu byl systém iClima využit na dochlazení zpátečky kondenzačních kotlů, čímž je nejen zvýšena jejich účinnost, ale také dochází k využití zbytkového tepla při chlazení tepelnými čerpadly na předehřev teplé vody pro celou budovu. Díky tomuto řešení dochází k významnému snížení ročních nákladů a topení a zároveň k udržování tepelného komfortu ve všech místnostech v rámci RÚ Kladruby. Tato aplikace klade významný důraz zejména na citlivé chlazení místností během letního období, jelikož se léčebný ústav v Kladrubech specializuje také na obtíže a nemoci pohybového aparátu, při kterých je použití klimatizace více než nevhodné.

Odhadovaná aktuální výše úspor

Ačkoliv není vše ještě sečteno a topná sezóna pořád pokračuje, podívali jsme se společně s ekonomickým vedením ústavu na předpokládané úspory pro měsíce říjen – prosinec. V rámci provozu systému iClima bylo v těchto měsících dosaženo snížení spotřeby tepelné energie o přibližně 25%, což vyjádřeno čísly dělá z bezmála 72 MWh/rok úsporu na 56 mWh/rok. V celkových cenách topení činí tato úspora celkem 36 000 Kč a přesně s touto částkou je počítáno i při projekci reálných úspor za otopné období roku 2015. Důvodem k tomu, proč nejsou úspory za topení ještě vyšší, je právě stálé používání kondenzačních plynových kotlů, které neumí využít nízkého teplotního spádu kapilárních rohoží. Tyto rozvody bohužel vzhledem ke svým konstrukčním parametrům větší úspory neumožňují.

Specifika použití systému iClima v Kladrubech

Jak už jsme ostatně napsali výše, systém iClima funguje v Kladrubech trochu jinak než je běžné. Hlavní úkol celého systému v tomto nasazení spočívá hlavně ve vytváření celoroční tepelné pohody s tím, že vytápění je stále svěřeno kondenzačním kotlům. Důležitost citlivého chlazení v letních měsících je umocněna faktem, že se velká část klientů ústavu léčí právě z obtíží pohybového aparátu, kdy je použití běžných klimatizačních jednotek nejen neekonomické, ale též zdraví škodlivé. Pacienti zkrátka vykonávají rehabilitační cvičení i v letních měsících a na to potřebují nejen příjemnou, ale zejména stálou teplotu bez proudění studeného vzduchu, což je přesně úkol, který iClima velmi ráda splní.

Během následujících měsíců se do Kladrub ještě vrátíme a pokusíme se změřit reálnou úsporu během teplého léta. Minulý rok se ještě v Kladrubech používaly sice sofistikované, ale o to nákladnější klimatizační soustavy, letos už si vše bere na starosti systém iClima. V období měsíců května až září proto očekáváme mnohem vyšší úspory, než tomu bylo letos v zimě, a jistě bude zajímavé sledovat, co na nový způsob chlazení místností řeknou sami klienti ústavu. Pokud by vás v souvislosti s aplikací systému iClima v Kladrubech zajímal nějaký konkrétní detail nebo třeba také uvažujete o možnosti udržování celoroční tepelné pohody s nízkými náklady, využijte náš nezávazný kontaktní formulář a my vám rádi poskytneme bližší informace.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme