Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Umíte si správně spočítat návratnost investice do topení? - iClima
business-money-pink-coins

Umíte si správně spočítat návratnost investice do topení?

Naši volbu tepelné technologie ovlivňují hlavně ekonomické faktory a zajímá nás, za jak dlouho se nám zvýšená počáteční investice vrátí. Dokážete si správně spočítat návratnost investice a umíte ocenit i další pozitivní faktory moderních systémů?

Celkové náklady za pořízení tepelného systému

První položkou jsou celkové náklady za pořízení systému pro vytápění. Může to být moderní technologie iClima, ale může se jednat i o běžný plynový kotel. To bude základní částka, od které se odvíjí náš výpočet. Pokud je počáteční investice vyšší, očekáváme, že pravidelné náklady budou nižší, aby se nám to vůbec vyplatilo.

Připočítejte měsíční či roční náklady za topení

Druhým bodem je připočítání měsíčních, případně ročních nákladů za topení. Jen pro příklad u plynového kotle se cena energie může pohybovat v zimním měsíci kolem 5 000 Kč za měsíc. To jsou však pouze náklady víceméně za zimu a pro spočtení celkového teplotního komfortu budete muset připočíst ještě náklady na pořízení a provoz klimatizačního systému.

Technologie iClima dokáže obě tyto věci skloubit a slouží nejen k ohřívání, ale i k ochlazování vzduchu v místnosti. Roční náklady se při správné instalaci pohybují kolem 4 000 korun na rok, což je opravdu znatelný rozdíl.

Porovnejte návratnost jednotlivých systémů a připojte další výhody

Sečtěte všechny náklady a získáte čísla reprezentující daný systém. Ať už se jedná o technologii iClima, vytápění pomocí pevných paliv nebo plynový kotel, vezměte údaje nutné na každoroční provoz a vynásobte je libovolnými počty let. V ideálním případě se trefíte do bodu, kdy snížení nákladů na provoz systému iClima překryje nižší pořizovací nároky. Od té doby už následně budete mít opravdu výhodnější systém. Při tomto porovnávání nezapomínejte ani na další faktory, jako je ekologická náročnost a celkové dopady na zdravé prostředí uvnitř vašeho domu.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme