Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Konkrétní čísla: Topení levně se systémem iClima – volba pro domácnost i podnikání - iClima
topeni levne

Konkrétní čísla: Topení levně se systémem iClima – volba pro domácnost i podnikání

S nástupem zimy mají před sebou firmy i domácnosti období bilancování a to se týká i nás, tedy systému iClima. V posledním čtvrtletí roku 2015 jsme se vám snažili předat co možná nejvíce informací o tom, jak náš systém funguje, v čem spočívají jeho výhody a v čem může být přínosný právě pro vaši domácnost nebo třeba firmu. Aktuálně jsme dali dohromady ještě dva konkrétní číselné pohledy na dvě různé aplikace systému iClima, tedy součet nákladů a úspor na příkladech klasického rodinného domu a firemní ubytovny, které vám aktuálně přinášíme. Z tohoto srovnání si můžete udělat nejlepší obrázek o tom, do jaké míry je náš systém úsporný a kdy se vám vrátí investované náklady do kvalitního, ekologického a účinného systému vytápění.

Konkrétní čísla: Systém iClima při vytápění rodinného domu

Pokud vezeme typickou stavbu rodinného domu, uvažujeme přibližně a výměře 135 m2 obytné plochy. Takový dům obývají v našem modelu 4 osoby v jedné bytové jednotce.

Náš rodinný dům má roční tepelné ztráty někde kolem 6kW a další spotřebu elektrické energie kolem 4500 kWh/rok.

– Pokud se majitel tohoto domu rozhodne instalovat systém iClima, pak celková plocha kapilárních sítí vychází na přibližně 305 m2. K tomu je potřeba započítat tepelné čerpadlo země/voda, solární trubicové teplovodní kolektory o ploše 14m2 a kombinovanou 1000l ALU nádrž, jakožto zásobník tepla.

– Celkové náklady na pořízení této konfigurace vychází na přibližně 650 000 Kč a naproti tomu máme výdaje na pořízení systému vytápění plynem, které můžeme celkově vyčíslit na 350 000 Kč.

Nezapomínejme, že v těchto nákladech není obsažen pouze nákup samotného plynového kotle, ale také rozvodů, topných těles a také jsme do těchto nákladů zahrnuli multisplitovou klimatizaci, které se dnes poměrně dost často do tohoto typu staveb pořizuje a v budoucnu bude spíše častějším, než méně častým jevem.

Zásadní rozdíl ovšem přichází, pokud se podíváme na roční provozní náklady těchto dvou systémů, kdy se s klasickým plynovým vytápěním dostaneme přibližně na nějakých 50 000 Kč ročně v celkovém součtu. Možná namítnete, že je to příliš vysoká částka, a že váš kotel topí běžně za nějakých 25 -27 000 Kč ročně, nicméně velmi často se u počítání nákladů zapomíná na elektrickou energii spotřebovanou jak celou tepelnou soustavou, tak i klimatizací. Je to podobné, jako když si pořizujete systém plynového vytápění a nepočítáte s topnými tělesy, jelikož je obvykle zaplatíte rovnou s cenou celého domu. Ovšem to, že některé náklady hradíte v jiném, větším balíku, neznamená, že neexistují a že je nebudete muset nějakým způsobem uhradit.

Systém iClima vychází v totožném porovnání na nějakých 16 000 Kč ročně, přičemž velkou část tvoří doplňková spotřeba elektrické energie, přičemž na samotné topení i klimatizaci je potřeba pouhých 2300 – 2500 Kč ročně. V takové konfiguraci navíc vychází návratnost systému iClima na velmi zajímavých 8.28 let oproti 8.93 letům návratnosti klasického plynového vytápění (plynové vytýpění je stará technologie s delší návratností).

Systém iClima v komerční sféře

Pro účely srovnání nákladovosti a úspor komerční nemovitosti jsme si vybrali objekt ubytovny v Zápech. Opět vezmeme pro jasnější porovnání systém iClima a klasickou kaskádu plynových kotlů. Celková obytná plocha vychází na 1360 m2 na které se nachází 40 pokojů pro 2 -3 osoby s vlastním soc. zařízením. Všem těmto osobám je nutné zajistit komfortní teplotu i dostatek TUV ideálně za co nejmenší náklady.

– V rámci systému iClima bylo nutné zasíťovat kapilárami plochu přibližně 3800 m2 (opět stěny, strop, podlaha), zapojit 3 tepelná čerpadla a propojit 100m2 trubicových teplovodních kolektorů s 2500l tepelným zásobníkem.

– Celkové investiční náklady nám v této soustavě vycházejí řádově na 5 400 000 Kč a celkové roční náklady provozu tohoto systému (opět včetně klimatizace, kterou ale v klasickém slova smyslu nepoužíváme) vycházejí na 24800 Kč/rok, tentokrát bez doplňkové elektrické energie, jelikož toto číslo nemáme zatím v případě tohoto objektu k dispozici.

Porovnáme-li tyto údaje s kaskádovým systémem plynového vytápění, dostaneme se v nákladech na bezmála 2 000 000 Kč, a to opět včetně klimatizace. Projekt plynového vytápění pro úplnost zahrnuje kaskádu kotlů, napojení na plynovou přípojku, komín, otopná tělesa a rozvody a multisplitovou klimatizaci. V rámci provozních nákladů za tento systém se ročně dostáváme na částku 416 000 Kč/rok opět bez doplňkové elektrické energie. Jednoduchým rozdílem zjistíme, že pouhá prostá úspora nákladů činí kolem 390 000 Kč/rok, což z našeho ekologického systému činí investici návratnou do 9 let.

Co z toho plyne? Systém iClima je řešení pro všechny

Jak vidíte na obou příkladech výše, systém iClima představuje řešení jak pro domácnosti, tak i pro větší podniky. Dobrá návratnost systému je způsobena zejména nízkými ročními náklady, které skutečně nemají konkurenci v žádném z běžně dostupných systémů vytápění. Důraz na obnovitelné zdroje, efektivní používání dodané energie a nejmodernější technologie dělají z iClima řešení, jehož účinnost a význam se bude v budoucnu pouze zvyšovat a díky technologickému pokroku v odvětví materiálů a rozvodů bude i systém iClima fungovat stále lépe a levněji. Topení a chlazení s iClima je zkrátka alternativou i pro vás, a tak pokud byste chtěli také v budoucnu topit bez zbytečných výkyvů, ekologicky a platit za topení jen pár tisícovek ročně, využijte náš nezávazný kontaktní formulář a my vám poradíme, jak konečně topit levněji a účinněji.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme