Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Teplé léto pro správnou funkci solárních panelů nestačí aneb 5 tipů na připojení tepelného zásobníku. - iClima
leto

Teplé léto pro správnou funkci solárních panelů nestačí aneb 5 tipů na připojení tepelného zásobníku.

Solární kolektory patří mezi odborníky i laiky k velmi často diskutovaným tématům. Přinášejí úsporu, jsou ekologické, zcela tiché, čerpají energii ze svého okolí, prakticky nevyžadují žádnou obsluhu, přispívají k nezávislosti lidí na globálním systému a navíc, mají vysokou provozní spolehlivost. Jak ale vlastně solární panely fungují a jaké přinášejí výhody?

Co to jsou solární kolektory?

Na první pohled to vypadá složitě, ale princip je zcela jednoduchý. Solární panely umí převádět energii vyzářenou sluncem na teplo. Slunce ohřívá teplonosné médium uvnitř solárního panelu, a to na teplotu až 210 °C. Ohřáté médium pak předává svoji teplotu vodě v samotném systému pomocí oběhového čerpadla. To uvádí do činnosti regulátor, který sleduje teplotu vody v systému a teplotu teplonosného média. Regulátor zapíná čerpadlo vždy, jen když to považuje za efektivní, takže nehrozí zbytečné plýtvání elektrickou energií. V kolektorech je speciální tepelné médium, jež nezamrzá a ani nepoškodí kolektor vysokou teplotou. Standardní teplonosné médium je odolné proti mrazu do -30 °C a trvalé teplotě +150 °C. Na našem trhu máte možnost si vybrat ze tří druhů solárních kolektorů. Ploché vakuové, deskové vakuové a trubicové vakuové kolektory s účinností 60  ̶  95 %.

Co se stane, když je sice teplé léto, ale Slunce nesvítí?

Solární panely mají také i své nevýhody. Bojují s přízní Slunce, a to zvláště v našich krajích, kde je poměrně nízká roční intenzita slunečního záření, krátká roční doba slunečního svitu a velké kolísání intenzity záření během roku. Mají tedy u nás vůbec solární panely své opodstatnění? Abychom je mohli efektivně využívat, bývá výhodné je spojit s dalšími moderními konstrukčními prvky, které přispívají k bezproblémovému chodu a zajistí maximální uživatelský komfort. V tento moment přicházejí ke slovu tepelné zásobníky. Jsou výborným řešením jak pro rodinné domy, bytové domy, tak i pro technologické prostory či kanceláře.

Zásobníky mají objem od 200 l  ̶  1000 l. Při jejich instalaci do systému topení a ohřevu vody je důležité, aby tepelný zásobník splňoval příslušné normy, a to jak z hlediska kvality, životnosti, ale především, aby uměl dodat do systému dostatečné množství teplé vody. Tepelný zásobník umí uchovat teplou vodu, a když je potřeba, tak ji i ohřát.

Jaké je ideální řešení pro vytápění a ohřev vody?

Nejlepším řešením pro váš dům je, když celá soustava topení a ohřevu vody je navržena komplexně a již od samého počátku je počítáno se všemi aspekty. Myšlenka komplexního řešení, využívání energie z okolních zdrojů a důraz na minimální provozní náklady stála právě u zrodu našeho unikátního systému iClima. Nebereme totiž vytápění domu, ohřev teplé vody a klimatizaci jako oddělené věci, ale jako fenomén energetické spotřeby. Ucelené komplexní řešení, propojení a dokonalá souhra všech prvků v systému zajišťuje velmi efektivní chod.

Inteligentní vytápění iClima stojí na třech základních konstrukčních pilířích. Teplené čerpadlo s vysokým topným faktorem, kapilární síť v podlaze, stěnách a stropu, která nepotřebuje velké teplo na ohřátí soustavy, a solární panely. Na vytopení místností stačí díky optimálně naladěnému systému výrazně nižší teplota obíhající vody. Klimatizace i topení iClima umístěné v podlaze, stropu i stěnách vašeho domu nabízí nejen vysoký komfort, ale kvalitní životní prostředí bez alergií a plísní. Systém iClima díky své dokonalé cirkulaci zajišťuje v zimním i letním období příjemnou konstantní teplotu.

Jak nám pomáhá tepelný zásobník, když je Slunce za mraky?
Pojďme se vrátit k původní myšlence. Co nám nabízí, na co musíme dopředu myslet a jakou roli hraje v systému vytápění a ohřevu vody tepelný zásobník?

  1. ideální je, aby byl navržen jako součást celkového systému
  2. měl by být zapojen současně do okruhu vytápění i do okruhu ohřevu vody
  3. efektivně hospodaří s přebytečnou teplou vodu a zajišťuje její dostatek
  4. je v harmonii se všemi prvky systému  ̶  tepelné čerpadlo, kapilární síť, solární panely, systém regulace
  5. navyšuje uživatelský komfort celého systému

Jestli máte jakékoli dotazy ke komplexnímu systému iClima nebo k samotným solárním panelům či tepelným zásobníkům, můžete nás nezávazně kontaktovat, a my vám rádi zodpovíme všechny vaše otázky.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme