Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Tepelné čerpadlo pro dům i chatu? Co zvážit než se pustíte do jeho pořízení? - iClima
dum

Tepelné čerpadlo pro dům i chatu? Co zvážit než se pustíte do jeho pořízení?

Uvažujete ve vašem domě o novém topení? Přemýšlíte, jaký systém zvolit? Dáváte přednost perspektivním moderním technologiím, které obstojí i v dlouhodobém časovém horizontu? Hlídáte si důsledně provozní náklady? Je zde řada otázek, na které nyní zkusíme najít odpovědi. Aby vaše rozhodnutí bylo správné, budete muset vše v klidu promyslet, zvážit všechny aspekty a získat kvalitní informace.

Je důležité myslet na budoucnost?

Systém topení a ohřevu vody v domě je dobré posuzovat především s ohledem na čas. Bude vám zvolený systém vyhovovat i za 10 nebo dokonce 20 let? Se stále se zvyšující cenou za energie, je důležité přihlížet nejen k počátečním investicím, ale i k samotným provozním nákladům. Pak je zde i otázka uživatelského komfortu, šetrnosti systému k přírodě a zdravého prostředí pro vás i vaši rodinu.

Proč vítězí tepelné čerpadlo nad plynem a elektřinou?

Vycházejme z příkladu, který uvádí www.tzb-info.cz. Vezměme si průměrný český rodinný dům s tepelnou ztrátou 7kW, který je obýván čtyřčlennou rodinou. Úspora, kterou tepelné čerpadlo vytvoří, je po 7 letech provozu oproti zemnímu plynu 130 000 Kč a 180 000 Kč, co se týče přímotopu. Do budoucna jsou zde i další skutečnosti. Cena tepelných čerpadel neustále klesá a také státní dotace na systémy vytápění pomocí tepelných čerpadel jsou stále významnější. Dle propočtů se díky dotacím dnes dostanete na polovinu pořizovacích nákladů. Jaká je tedy návratnost vaší počáteční investice? U novostaveb je udávána do 5 let, u starších domů okolo 6 let.

Vyberte si perspektivní systém a především spolehlivou firmu

Systém iClima nabízí nejen zajímavé, ale především komplexní a unikátní řešení, které jde s provozními náklady na topení i chlazení objektu skutečně na minimum. Celý systém je postaven na třech základních pilířích:

  1. kapilární síť s kapilárami o průměru 3,5 mm je umístěna nejen v podlaze, ale také ve stěnách a stropu místností
  2. systém využívá moderní zdokonalené a tiché tepelné čerpadlo s vysokým topným faktorem
  3. systém funguje v kombinaci se solárními panely

Klíč k nízkým provozním nákladům je uložen v dokonalé souhře všech uvedených prvků. Díky optimalizaci a naladění celého systému iClima, stačí pro vytopení místností na 22 °C výrazně nižší teplota obíhající vody než u běžných čerpadel, což znamená, že potřebujte k jejímu ohřevu daleko méně energie. Roční náklady na vytápění a klimatizaci se pohybují v cenové relaci mobilního tarifu.

Co dále hovoří pro tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla již nejsou jen alternativním řešením, ale stala se oblíbeným a v současnosti již standardně používaným systémem pro realizaci topení v domech i chatách. V jejich prospěch také hovoří i stále se zvyšující cena za energie a program státních dotací.

Zaujala vás myšlenka tepelného čerpadla? Kontaktujte nás. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy, které se týkají našeho úsporného systému. Využijte náš nezávazný kontaktní formulář.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme