Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Tepelná pohoda – často opomíjený faktor u systémů vytápění - iClima
ohen

Tepelná pohoda – často opomíjený faktor u systémů vytápění

Když se rozmýšlíme, jaký systém vytápění zvolit, většinou rozvažujeme o spoustě parametrů počínaje pořizovací cenou, přes roční náklady, až po snadnost montáže či servisu. Málokdy se ovšem stane, že bychom do úvah vzali i jev, který si pracovně, zejména z důvodu absence vhodného pojmu, můžeme nazvat tepelná pohoda člověka. Důvody, proč si myslíme, že by se tento faktor měl určitě při výběru topení zohlednit, se pokusíme rozebrat v následujícím článku.

Co je tepelná pohoda?

Jak jsme napsali v úvodu, tepelná pohoda není žádný obecně definovaný pojem, ale pracovní označení stavu, který souvisí s provozem unikátního systému vytápění nazvaného iClima. Hlavní devizou tohoto systému je ekologicky ohřívaná voda vedená systémem kapilárních trubek po celé ploše místnosti, tedy včetně stěn a stropů. Díky malému průřezu kapilár a jejich hustotě si tak systém iClima může uchovávat stálou teplotu +/- 22 stupňů a přitom nastolit v místnostech, kde je nasazen, optimální klimatické podmínky, které jsou prakticky nezávislé na venkovní teplotě. A tím už se dostáváme k samotnému pojmu tepelná pohoda. Tento pocit je vyvolán hlavně několika důležitými faktory, které mají velmi pozitivní vliv na naše psychické rozpoložení a zdraví, a to jsou tyto:

  • Systém iClima nepoužívá při topení víření vzduchu, čímž nedochází k rozšiřování alergenů
  • iClima udržuje stálou teplotu, čímž nedochází k výkyvům při větrání nebo přitápění
  • Účinně působí proti vzniku plísní a množení roztočů
  • Díky nízké teplotě tepelného zářiče nedochází k přepalování prachových a biologických částic

Díky těmto vlastnostem vzbuzuje u člověka systém iClima zdání tepelné pohody, kdy nemáte pocit ani chladu, ani vedra, zkrátka se cítíte dobře, aniž byste museli nějak konkrétně vnímat teplotu nebo vlhkost v místnosti.

Účinky podobné fototerapii

Tepelná, vlhkostní a biologická stálost podmínek v místnosti vybavené systémem iClima vyvolává v obyvatelích velmi příjemné pocity srovnatelné s účinky fototerapie, tedy konstantního působení světla a tepla o stálých frekvencích. Samostatnou kapitolou působení jsou pak samozřejmě účinky na osoby trpící alergiemi. Alergici totiž vnímají citlivěji než všichni ostatní právě jevy jako je víření prachových částic čí náhlé změny teploty a vlhkosti v místnostech. Díky systému iClima se navíc nemusíte o chladnějších večerech přioblékat ani používat nejrůznější přikrývky, které jsou častým zdrojem roztočů a jiných parazitů.

Systém iClima je Vám k dispozici

Pokud by Vás výše zmíněné výhody systému iClima zajímaly blíže, velmi rádi vám pošleme další informace či vám rovnou poradíme se způsobem realizace u vás doma. Stačí na našich webových stránkách vyplnit jednoduchý a nezávazný kontaktní formulář a naši technici už s vámi proberou případné náležitosti spolupráce či vám zodpoví vaše dotazy. Uvidíte, že se systémem iClima vám bude konečně po celý rok příjemně a ještě ušetříte náklady za topení. Systém iClima se zkrátka vyplatí, a to nejen z ekonomického, ale především zdravotního hlediska.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme