Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Technologie nízkoteplotního vytápění ve světě - iClima
globe-indonesia-equator-80467

Technologie nízkoteplotního vytápění ve světě

Ač by se v prvním okamžiku mohlo zdát, že nabídka unikátních patentů v oblasti vytápění vlažnou vodou bude nepřeberná, není to tak docela pravda. Je patrné, že přes snahu mnoha výrobců o nalezení ideálního poměru mezi dodanou a vyrobenou energií, mezi ekologií a velkými výrobními komplexy, máme stále ve světě obnovitelné a šetrné tepelné energie značné rezervy. Přesto bychom nezůstávali skeptičtí, jelikož poslední dva roky přinesly značný pokrok v oblasti tepelných čerpadel, zejména, co se týče použitých kompresorů, které jsou dnes ve špičkových modelech schopné získat teplo i při velmi nízkých venkovních teplotách. Tento technologický pokrok samozřejmě našel svou odezvu na poli vládních i nevládních organizací, které začínají o tepelných čerpadlech konečně uvažovat jako o plnohodnotné alternativně domácího vytápění.

Tepelná čerpadla jako varianta pro budoucnost

S novými modely tepelných výměníků firem Mitsubishi a Fujitsu Siemens se tato technologie konečně dostává se standardní účinností i k venkovním teplotám kolem -10 stupňů Celsia, což je nepochybně zajímavá zpráva zejména pro severské země, které neustále hledají alternativy ke klasickému spalování tuhých paliv. Na tyto technologické novinky tedy zareagovaly ve své metodice vlády Kanady a Dánska, které ve velmi podobném duchu zásobují ekologická sdružení i místní úřady metodickými příručkami ekologické výstavby rodinných domů, někdy dokonce napojených na společný kolektor tepelných výměníků. Je zajímavé, že u těchto kolektorů se dokonce zvažuje jejich umístění jakožto základní součásti při tzv. zasíťování pozemku. Možná se v brzké době tedy dočkáme toho, že se jako základní zasíťování pozemku bude označovat nejenom voda, elektřina a plyn, ale také přípojka na společný kolektor pro tepelná čerpadla.

Kapilární rozvody zatím bodují zejména v Německu

Pokud jde o produkčně nebo chcete li komerčně nasazené technologie, pak se v rámci kapilárních rozvodů zatím tento způsobem objevuje hlavně u našich sousedů v Německu. Aktuálně můžeme zmínit dva systémy kapilárních rozvodů, a to od společností Clina a Beta Klima. Bohužel ani jeden z těchto systému nevyužívá naplno síly tepelných čerpadel, ale spíše se snaží o dílčí chlazení nebo přitápění v konvenčních systémech. Přesto jsou oba tyto systémy inspirativní v inovacích a přístupech, které nabízejí, tedy u systému Beta Klima jejich kompaktní výměník tepla, či u Climy jejich prostorové uspořádání kapilár do poměrně zajímavých oběhových matic. To ukazuje, že modulární nízkoteplotní systémy kapilárních rozvodů před sebou mají ještě spoustu možných technologických i konstrukčních vylepšení, které umožní jejich celoplošné nasazení jako plnohodnotné alternativy ke konvenčním topným systémům.

Budoucnost nízkoteplotního vytápění

Z toho, co jak vypadá aktuálně situace na trhu s nízkoteplotními systémy vytápění je zřejmé, že aktuálně nás čeká plošné nasazení tepelných výměníků velkých výrobců, které lidem lépe představí principy fungování nízkoteplotních soustav a možná tak přispějí k popularizaci této problematiky mezi širokou veřejností. Následně doufáme, že dojde k rozvoji plánování v oblasti ekologicky a energetický šetrných developerských projektů, tedy nikoliv jednotlivých domů, ale celých obytných komplexů, u kterých bude možné rozdělit náklady na zemní kolektory či vrty a umožnit tak domácnostem efektivnější a šetrnější vytápění. Benefity takových budoucích projektů, jsou zejména na straně finanční, ekologické, tak i zdravotní, jelikož už více nebude docházet k problematickému přepalování prachových částic a studeného foukání z klimatizací. A jak sami dobře víte, všechny tyto výhody vám už dnes může nabídnout náš systém iClima, tak porozvažujte, jestli už u vás také není konečně čas na změnu.

Pokud vás systém iClima zaujal, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme