Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Systém iClima se představí na odborné konferenci „Energetické fórum & Teplárenské dny“ - iClima
konference

Systém iClima se představí na odborné konferenci „Energetické fórum & Teplárenské dny“

Několik let poctivého zkoušení a vylepšování našeho systému iClima nás přesvědčilo o jedné věci, a sice, že náš systém nejenom, že spolehlivě funguje, ale má i různá další využití, která průběžně testujeme, a která mohou inspirovat i klienty z průmyslové sféry. Není to jenom vytápění kanceláří, celých budov, výrobních hal, skladišť nebo jiných prostor, ale jsou to i technologie přebírání odpadního tepla vzniklého činností provozních kapalin strojů a jeho využití v rámci vytápění. Energie je zkrátka jenom jedna a pouze mění svou formu, jak nás učí fyzika na základní a střední škole, proto se takováto využití nabízejí s přicházejícími nápady čím dál častěji. A jelikož věříme tomu, že nápady si člověk nemá nechávat jenom pro sebe, rozhodli jsme se oslovit širší spektrum našich partnerů z oblastí technologií výroby a zpracování tepla účastí na konferenci Energetické fórum & Teplárenské dny.

Konference a setkávání s tradicí

Tradiční každoroční setkávání podnikatelů a odborníků v oblasti využití tepla nazvané Teplárenské dny se uskutečňuje již od roku 1994. Dnes v roce 2016 je tato akce pevně spojena jak s Hradcem Králové, tak i s širší platformou nazvanou Energetické fórum. Díky tomu se za dva dny mohou představit společnosti i jednotlivci nejenom z oboru teplárenství, ale také ze souvisejících oborů zpracování energií. Čistě technicky vzato, my v iClima také energii nevyrábíme, jenom se ji snažíme co nejúčinněji a plně ekologicky přečerpat z přírody k vám domů. Kromě naší společnosti se na této odborné konferenci představí i další renomované technologické firmy, se kterými také spolupracujeme a které se snaží přinášet inovace a úspory jak do průmyslových odvětví, tak do segmentu občanské výstavby. Publikum bude určitě poučené, nicméně, co těmto firmám můžeme přinést nového z naší pozice?

Idea systému iClima jako myšlenka nového přístupu

Když jsme systém iClima před lety opakovaně prezentovali na vysokoškolských seminářích, tak jsme si nejčastěji vyslechli výtku, že nepřinášíme vlastně nic nového. To je ovšem pravda jenom částečně. Jistě, technologie tepelného čerpadla je známa z počátku 19.stol, tepelné rohože se také používají a solární technologie plní stránky novin dobře do 90. let, s čímž souhlasíme. Novinkou systému iClima je ovšem jak propojení těchto prvků do jednotného systému ekologické tepelné výměny, tak komplexní rozvažování ohledně zdrojů tepla/chladu kolem nás.

Systém iClima je v zásadě jednoduché řešení, které obchází limity současných topných kapacit tím, že rozvádí teplo do celé otopné plochy dané budovy, nicméně ona obrovská výhoda do budoucna není jenom účinnější vytápění za malé peníze, ale zejména možnost využití jakéhokoliv odpadního tepla souvisejícího s lidskou či přírodní činností. Zkrátka pro vás už v tuto chvíli promýšlíme možnosti jak znovu využít teplo ve vodě, kterou si ráno a večer myjete ruce, jak ve vaší firmě využít horké oleje, které pohání vaše stroje a vůbec všemožné kotle, pece, horkovzdušné trouby a další důležité prvky, které mohou účinně pomoci s vytápěním dané lokality.

Nebudeme stavět vzdušné zámky, ale představíme fungující řešení

V dnešní době je velmi těžké, ne-li nemožné, něco předstírat a nabízet řešení, která nefungují. Veřejnost je dnes velmi dobře informovaná a internet nabízí spousty odborných informací dostupných prakticky každému, a tak není výjimkou, když se někdo z nás upíše v číselném údaji, že nás promptní čtenáři chvilku po zveřejnění obsahu opraví. O to více to platí na odborné konferenci, kde nás budou poslouchat lidé, kteří se teplem profesionálně zabývají i celá desetiletí, ti vám po odborné stránce skutečně nic nedarují. Proto naše prezentace na konferenci Teplárenské dny nebude předstírat, uvažovat a předjímat, ale představí aktuálně aplikované technologie a konkrétní výsledky. Máme velké štěstí, že jsme mohli díky velikosti výrobního objektu Infraclima v Zápech vyzkoušet a změřit vše v praxi, a tím získat relevantní údaje pro naše partnery v průmyslu.

Infraclima

Proto se velmi těšíme, co řeknou naši kolegové na propojení systému iClima se systémem chlazení provozních olejů z přidružené výroby, anebo bezplatnému vytápění našeho skleníku, který se nám matematicky a pak i fyzicky objevil při kalibraci a navrhování našeho systému pro celou budovu v Zápech. Zkrátka nám v soustavě ještě zbylo nějaké teplo, tak proč ho nevyužít na ustálení celoročního klimatu ve skleníku? Tyto a další praktické výsledky fungování našeho systému nejsou tedy ničím, co by existovalo jenom v hlavě projektantů či vývojářů, ale již několik let provozované záležitosti. Doufáme proto, že tyto výsledky naše budoucí i současné partnery přesvědčí, že iClima je systém pro budoucnost, jehož potenciál ještě není ani zdaleka vyčerpán. Proto na shledanou se všemi v Hradci Králové 8. a 9. dubna 2016!

Náš příspěvek z konference naleznete zde.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme