Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Systém iClima Lite - ekonomičtější varianta pro efektivní úsporu - iClima
money-1885540_640

Systém iClima Lite – ekonomičtější varianta pro efektivní úsporu

 

Během letošního roku se od vás, klientů a potenciálních zákazníků systému iClima stále častěji objevovaly dotazy na možnost levnější varianty systému iClima, kde by nemuselo být zahrnuto nákladnější tepelné čerpadlo. Letošní podzim a zima se tak stal obdobím, kdy vás konečně můžeme informovat o zavedení nového systému iClima v jeho Lite, tedy lehčí a ekonomičtější verzi. Nové zpracování unikátního systému iClima může být nyní použito i v takových projektech, které dosud, zejména z důvodu omezeného rozpočtu, nebyly pro plnou instalaci systému iClima vhodné.

V čem spočívá iClima Lite?

Jak už jsme naznačili v krátkém úvodu, hlavní změna spočívá v nahrazení nákladnějších komponent, konkrétně tepelných čerpadel, ekonomicky výhodnějšími venkovními jednotkami a invertory, které při zachování stále velmi slušného COP (do hodnot 5,5 – 6) zvládnou dodávat do nízkoteplotní soustavy stále dostatek energie pro efektivní provoz v létě i v zimě. Díky této inovaci dokážeme v některých případech snížit cenu systému iClima až na 40% oproti variantě s tepelným čerpadlem, a tím jej učinit dostupnějším pro širší škálu potenciálních klientů. I přes využití jiného systému dodávání tepla či chladu do soustavy kapilárních rozvodů si sytém iClima uchovává své hlavní přednosti, tedy vysokou účinnost, zdravotně nezávadný provoz a celoročně stabilní teplotu.

Jaké jsou v porovnání s iClima Lite výhody dosavadního systému iClima?

Systém iClima ve své plné verzi dosahuje nejen celoročně vyšších hodnot COP, ale také díky technologii vysoce účinných tepelných čerpadel umožňuje majitelům tohoto systému snižovat závislost na konvenčních zdrojích energie, získávaných nejčastěji ze spalování fosilních paliv. Systém iClima Lite sice ke svému provozu potřebuje více elektrické energie, než soustava zdokonalených tepelných čerpadel, ale stále ještě nabízí výrazně lepší návratnost, než srovnatelné systémy topení plynem či pomocí vícekomorových kotlů na tuhá paliva.

Nebude systém iClima Lite hlučnější nebo technologicky náročnější?

Nemusíte mít žádné obavy. Systémy invertorů, které v rámci iClima Lite používáme, patří k nejtišším na trhu, takže jsou vhodné i jako instalace do rodinných domů nebo výletních chalup ve volné přírodě. Samotná instalace je dokonce ještě o něco jednodušší než u plné verze systému iClima, a jelikož se invertory umisťují přímo na fasádu dané budovy, nemusíte přistavovat další technickou místnost na umístění tepelných čerpadel.

Kdy je systém iClima Lite vhodné použít?

Krom případů, kdy plnou instalaci systému iClima nedovoluje rozpočet projektu, se můžete velmi snadno dostat i do situace, kdy byste jen obtížně hledali prostor pro umístění tepelných čerpadel či vám chybí dostatečná plocha pro vrty nebo zemní kolektory. Rádi vám v takovém případě uděláme přesné posouzení vhodnosti jednotlivých variant v závislosti na aktuální situaci stavby, ve které byste o zavedení systému iClima uvažovali. Systém iClima Lite vám také umožní získat velmi dobrou a zdravou letní klimatizaci bez negativních účinků přímo vyzařujících běžných klimatizačních jednotek.

 

Máte zájem dozvědět se více o systému iClima Lite? Chtěli byste zhodnotit možnost instalace tohoto systému k vám do domu či do firmy? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho nezávazného kontaktního formuláře a my Vám rádi zodpovíme vaše případné dotazy či posoudíme vaše návrhy. S iClima Lite jsou inovace a zdravé bydlení k dispozici téměř každému projektu.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme