Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Srovnání nákladů na topnou sezonu u konvenčních i moderních typů vytápění - iClima
pexels-photo-259200

Srovnání nákladů na topnou sezonu u konvenčních i moderních typů vytápění

Jak se zdá, tak v nižších polohách naší země už teploty začínají ohlašovat příchod jara, proto si můžeme dovolit první lehké bilancování, co se týče nákladů na topnou sezonu v rodinném domě oproti podobné stavbě se systémem iClima. Výsledky pravidelného čtenáře našeho webu pravděpodobně příliš nepřekvapí, nicméně pokud se systémem iClima nemáte až takové zkušenosti, budete možná žasnou, kolik je možné ušetřit na něčem tak obyčejném, jako je topení. Nejprve si ale povězme, jak se oba domy od sebe liší po provozní stránce, a daná čísla už nám nepřijdou nakonec tolik šokující.

Předpoklady pro úsporný dům s iClima

Předně je nutné zdůraznit, že samotný systém iClima k plné optimalizaci rodinného domu nestačí, jelikož tento musí být jednak vhodně zakotven v rámci svého okolí a musí splňovat standardy moderně izolovaného domu. Pod tímto, dodejme pracovním, spojením si nepředstavujte nic jiného než vhodnou orientaci domu na jih, základní zateplení a použití oken s izolačními dvojskly nebo trojskly. Tím získáte prvotní úspory energií, jelikož bude vaše stavba využívat solární zisky a teplo vyprodukované obyvateli domu, které díky mnohovrstevnatým sklům bude lépe zdržovat v místnostech. Pokud byste měli zájem tento efekt ještě posílit, existuje možnost pořízení speciálních odrazných fólií, které vnitřní i vnější tepelné zisky ještě znásobí. Velkou výhodou pro nasazení systému iClima je i existence dostatečně vydatného zdroje podzemních vod, které umožní použití vysoce účinného čerpadla voda-voda.

Provoz domu s iClima

Pokud jsou všechny výše uvedené podmínky splněny, máte z poloviny vyhráno, jelikož se o příslovečnou druhou polovinu postarají právě použité technologie systému iClima, v nichž prim hraje kombinace tepelného čerpadla a husté sítě kapilár s vlažnou vodou, která udržuje stálou teplotu jednotlivých obývaných místností jak v zimě, tak i v létě na maximálně příznivé teplotě 21 stupňů s tolerancí dvou stupňů. Tento systém fungování tedy umožňuje využití konstantního příkonu tepla do soustavy, a to bez nárazových výkyvů při poklesu nebo naopak růstu teploty způsobené paradoxně nejčastěji přílišným výkonem běžného topení. Tyto rozjezdy a brzy fungují v topení podobně jako třeba při řízení automobilu – nehospodárnou jízdou dochází ke zvyšování spotřeby. S iClima naštěstí nic takového nehrozí, a tak se bez nemusíte obávat ani zimních mrazíků nebo letních veder, jelikož teplota u vás doma bude stále činit více než 20 stupňů Celsia a to i bez velikých příkonů energie z tepláren.

Konkrétní čísla ukazují úsporu až 90%

Modelový rodinný dům obývají v našem případě 4 osoby a má plochu nějakých 135m2. Zimní topná sezóna v takovém domě při rozvaze čtyř měsíců proměnného topení s pomocí malého domácího krbu vychází přibližně na jakých 20 000 Kč na energiích za vytápění. Pokud by se do našeho modelového domu zavedl systém iClima, pak se tyto náklady snižují až na hodnotu mezi 3500 – 4500 Kč za celou topnou sezonu podle aktuální konfigurace. V případě optimalizace procesů maximalizací tepelných zisků, využitím solárních panelů, instalací čerpadla voda-voda se tato částka může dostat i pod hranici 2000 Kč za 4 měsíce, což jsou skutečně zanedbatelné náklady. I takováto alternativa je možná, a pokud má váš dům ty správné předpoklady, pak nic nebrání tomu, postavit podobně účinný systém i u vás.

Pokud vás systém iClima zaujal, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme