Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Smogová situace v ČR opět není příznivá. Existují dlouhodobá řešení ekologického vytápění? - iClima
smoke-stacks-862929_640

Smogová situace v ČR opět není příznivá. Existují dlouhodobá řešení ekologického vytápění?

Ačkoliv se tato zpráva neobjevuje v médiích příliš často, přesto stačí jeden pohled na aktuální mapu kvality vzduchu na portálu ČHMÚ, aby bylo jasné, že aktuální smogová situace je nejen v zásadě nepříznivá, ale nebojme se říci téměř katastrofální. Nikoho dnes již nepřekvapí zpráva, že oblast Ostravy a Karviné se opět potýká se špatnou kvalitou ovzduší, kvůli které je v některých dnech doporučeno omezit pobyt venku na minimum. My ovšem k takové zprávě můžeme být těžko lhostejní jelikož nám záleží na tom, v jakém prostředí žije bezmála tři čtvrtě milionů obyvatel naší země. Velkou otázkou, kterou si kladou mediální odborníci, politici i ekologičtí aktivisté a která zní:  „Co s tím dělat?“. Odpověď je jednoduchá, ovšem předpokládá složitější řešení.

Faktory smogové situace

Nechceme vás na tomto místě unavovat všemi příčinami, které vedou ke vzniku nepříjemného, škodlivého a statického smogu, avšak chceme li tomuto jevu porozumět, pak je nutné vědět, že tato situace vzniká kombinací emisí spalin a vedlejších produktů průmyslové výroby, domácností a motorizované dopravy se špatnými rozptylovými podmínkami ovzduší, které jsou dány zejména rychlostí proudění a směrem větru a teplotou jednotlivých vrstev atmosféry. Pokud se sejdou nepříznivé hodnoty těchto parametrů, pak dojde ke vzniku smogové clony v údolích a kolem níže položených oblastní, které mají negativní vliv na zdraví, ale i psychickou polohu obyvatel z daného místa, což rozhodně není z našeho pohledu žádoucí.

Řešení spočívá ve změně uvažování o energiích

Velká část veřejnosti se domnívá, že řešením těchto problémů je zavedení ekologických zdrojů energie, zejména solárních či větrných elektráren, které se ovšem nepodílí na tom z našeho pohledu nejdůležitějším, a sice na přímé tvorbě tepla. K tomu, aby bylo možné zvýšit kvalitu ovzduší je totiž zapotřebí mnohem náročnější proces, a tím je postupná decentralizace dodávek tepla a elektrické energie. Tím, že se nám povede zbavit se dodávek tepla a elektřiny na dlouhé vzdálenosti se zároveň budeme moci zbavit i obrovských tepláren a elektráren, které mají zásadní podíl na kvalitě ovzduší v problematických lokalitách. Druhým krokem ke zlepšení stavu životního prostředí je následně přechod domácností na ekologické zdroje tepla, v budoucnu i elektrické energie, čímž dojde k eliminaci lokálních znečištění způsobených provozem kotlů na tuhá paliva. Konečně třetí a poslední fází v takové snaze je postupné snižování energetické náročnosti staveb zejména maximalizací solárních zisků a využití energií v daném místě. To vše vám ovšem již dnes nabízí systém iClima.

Systém iClima umožní dlouhodobé řešení kvality ovzduší

Pokud se podíváte na systém fungování iClima, pak je vám jasné, že by se smogová situace mohla zásadně zlepšit, pokud by systémy jako iClima byly nasazeny celoplošně. Domy a továrny bez emisí vznikajících z výroby tepla, krajina bez zásahů kvůli teplovodnímu potrubí a hlavně absence velkých tepláren by nám všem zásadně pomohly zlepšit a zejména udržovat stabilní kvalitu ovzduší pro nás i budoucí generace. Většinu tepla by do domů dodávala tepelná čerpadla a vakuové solární panely, a o nízkou spotřebu tepla se následně postarají naše „studené“ rozvody, umístěné po celé ploše budovy.

Staňte se již dnes součástí řešení pro budoucnost

Stačí jenom využívat inovace, které se v aktuální době nabízí a nemusíme čekat na zlepšení životního prostředí v budoucnu, ale můžeme začít rovnou dnes. Pokud ani vám není stav ovzduší lhostejný a sami byste chtěli být součástí řešení dané problematiky, pak nás určitě neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho nezávazného kontaktního formuláře a my vám rádi pomůžeme k šetrnějšímu a čistšímu zdroji tepelné energie.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme