Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Sezona klimatizací skončila – čas na jejich pravidelný servis - iClima
a-fan-in-the-window-1208589_2

Sezona klimatizací skončila – čas na jejich pravidelný servis

I když už létu nadobro odzvonilo, jen těžko si majitelé klimatizací mohou oddechnout a uklidit příslušné ovládací periferie do krabičky s názvem „otevřít až v létě“. Přicházející podzimní a zimní měsíce jsou totiž ideální dobou na servis klimatizačních jednotek, a to jak těch v domácnostech, tak i těch automobilových. Obě tyto jednotky totiž mohou představovat, v případě jejich špatného udržování, nemalé riziko pro vaše zdraví, obzvlášť, když se k této úvaze přidáme alergické potíže, kterým trpí velká část naší populace.

Proč potřebujeme servis klimatizace?

Aby bylo jasnější, proč je třeba klimatizaci servisovat, je třeba si krátce něco povědět o jejím fungování. Klimatizace je vlastně takové menší tepelné čerpadlo, které je zpravidla složeno ze dvou od sebe oddělených okruhů. V jednom z těchto okruhů cirkuluje chladící směs, která v chladícím okruhu rychle mění své skupenství, čímž odebírá teplo z proudícího vzduchu v druhém okruhu. Tento vzduch je však ještě předtím filtrován a zbaven biologických a prachových činitelů. Následně je tento vyčištěný chladný vzduch pomocí ventilátoru rozšířen do místnosti.

Z tohoto jednoduchého nástinu principu fungování klimatizace je jasně patrné, jaké části by po sezóně měly být vyčištěny, tedy hlavně prachové filtry a primární cirkulační okruhy vzduchu. Prachové a biologické filtry mají totiž na svědomí čistotu vzduchu, který následně cirkuluje po místnosti a při nedostatečné údržbě se naopak stávají zdroji škodlivých mikroorganismů, plísní, hub či prachu. Následný kontaminovaný vzduch může zhoršovat problémy osob trpících na chronické obtíže dýchacího ústroji či alergiemi. Nezapomínejte také, že přítomnost zvířat či většího množství koberců představuje pro filtry v klimatizaci další zátěž, jelikož se vlákna bytových textilií či zvířecí srsti ve vaší klimatizaci časem také hromadí.

Špatně fungující chladící okruh může znamenat zdravotní rizika

Samotný chladící okruh by pak měl být dostatečně vzduchotěsný, zejména proto, aby nedocházelo ke zbytečnému snižování tlaku v soustavě a tím snížení účinnosti celého klimatizačního řešení. Často podceňovaným prvkem je takové kondenzovaná vlhkost na výparníků klimatizace, kterou může právě netěsnost chladícího okruhu výrazně zhoršit a přispět tak k množení plísní a jiných choroboplodných zárodků.

Dalším zásadním problémem při netěsnostech bývá také únik chladícího média a následný pokles tlaku a účinnosti celého zařízení, které však zároveň konzumuje totožné množství elektrického proudu, akorát samozřejmě nechladí. Jak vidíme, je údržba klimatizační jednotky velmi důležitá, a to nejen z ekonomického, ale hlavně zdravotního hlediska.

Celková cena pravidelné posezonní údržby se samozřejmě liší dle konkrétního typu klimatizační jednotky, nicméně většinou se pohybuje v řádu jednotek tisíc Kč. Ve většině případů je pravidelná údržba uskutečněna přímo u vás doma a jednotku není třeba demontovat. Ideální doba na takový servis je právě po jejím používání, či naopak těsně před ním. Existují ovšem také alternativy, které je možné využít místo klimatizačních jednotek, které mohou představovat zdravotní rizika i další vysoké náklady za elektřinu, a právě takovým řešením je i systém iClima.

Systém iClima pro zdravé a nenáročné chlazení domácnosti

Systém iClima představuje spojení jednoduchého nápadu, inovace a ekologických technologií. Velmi často je to právě poptávka našich klientů po zdravém a šetrném řešení klimatizace, které by se obešlo bez rozfoukávání studeného a zbytečně suchého vzduchu. Tepelná rovnováha v místnostech opatřených systémem iClima totiž není udržována nárazově jako u klimatizací, nýbrž pomocí stálé kontroly teploty v dané místnosti a jejím udržování na ideální příjemné hranici 21 stupňů Celsia. Vzhledem ke skutečnosti, že veškerou práci odvádějí mikrokapilární rozvody naplněné teplou vodou, roztažené po celé obytné ploše pod omítkami a podlahou, naprosto odpadají veškerá zdravotní rizika spojená s koncentrací prachových a biologických částí, rizika náhlé ztráty tlaku či úniku nezdravého chladiva do okolí. Taktéž můžete zapomenout na problémy spojené s nastydnutím ze studeného vzduchu či obtíže způsobené nízkou vlhkostí v místnosti. iClima zkrátka nabízí zdravou, šetrnou a ekologickou variantu k běžné interiérové klimatizaci.

Pokud vás oslovil systém iClima, můžete nás nezávazně kontaktovat a my vám rádi sdělíme o systému iClima další informace.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme