Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Šetřete energii díky solárnímu ohřevu vody - iClima
pexels-photo-137602

Šetřete energii díky solárnímu ohřevu vody

V každém domě, kde využíváte vlastní zdroj tepla na ohřívání vody, se dá zvolit efektivnější a levnější strategie. Ohřívání vody pomocí solárních panelů je ekologickým a ekonomickým řešením. Je však nezbytné pořádně promyslet detaily a na instalaci nového systému se vrhnou s rozvahou. Vyberte ty správné solární panely a naučte se je použít ve vhodné situaci.

Typy solárních panelů

K ohřevu teplé vody se používají solární kolektory, které dokážou nashromáždit teplo ze slunečních paprsků. Energie ze záření je předávána buď vodě a slouží k jejímu ohřevu, nebo je posílána do tepelného zásobníku. Známé běžné ploché vakuové kolektory, které jsou levnější, ale za cenu nižší účinnosti. Druhým typem jsou deskové vakuové kolektory, které si umí poradit i při nižší intenzitě slunečního záření, ale mají o kousek vyšší pořizovací cenu. Poslední možností jsou trubicové vakuové kolektory, které jsou méně vhodné k ohřevu TUV.

Jak hodně jsou solární panely účinné

Kolektory se často umisťují na střechu budovy, která má omezený rozměr. Z toho důvodu je potřeba vybrat typ s odpovídající účinností. Ta se přibližuje až k 95 %, kdy v takovém případě budete určitě potřebovat i zásobník tepla pro ukládání přebytečné energie.

Vrátí se vám investice?

Velmi důležitou otázkou je, zda se vám vyplatí investice pořízení několika solárních panelů. Jejich velkým plusem je samozřejmě ekologická šetrnost. Při výpočtu návratnosti investice počítejte s počátečními výdaji za pořízení kolektorů, které mohou stát od 3 000 Kč až do 6 000 Kč za m2 v závislosti na zvoleném typu.

Ušetřete chytrou kombinací systémů

Rychlejší návrat investice a mnohem efektivnější využití systému ohřevu vody získáte, když propojíte ohřev a vytápění v jeden celek. Energie by měla ideálně přímo putovat k tepelnému čerpadlu s vysokým tepelným faktorem. Efektivní ohřátí budovy bude zajištěno sítí mikrokapilár, které vyžadují menší přísun energie pro ohřátí celého systému a energetické ztráty jsou nižší. Na takto efektivním využití ohřevu a následné distribuce tepla je založen celý systém iClima,  který pomáhá s vytvořením tepelně stabilní budovy s vnitřním nezávadným prostředím.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme