Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
S inteligentním ovládáním topení zaplatíte ještě méně. Jak to funguje? - iClima
heating-706969_1280

S inteligentním ovládáním topení zaplatíte ještě méně. Jak to funguje?

Netopíte zbytečně moc a často? Odpověď na tuto otázku je často překvapivá a díky špatnému rozvržení vytápění během dne, ale i při delším časovém horizontu si často zbytečně zvyšujeme náklady na topení. Neplaťte zbytečně a zkuste vytápění regulovat pomocí chytrých technologií.

Propočítejte si, jaký bude nejlepší postup

Pořídit si můžete celou řadu chytrých systémů, které se napojí na váš topný systém a jsou schopny ho regulovat. Vychází z údajů poskytovaných čidly pro vlhkost a teplotu. V zásadě nabízí určité módy, podle kterých se přizpůsobí nastavení systému. Pokud například budete v práci, systém nastaví nižší teplotu a v čase, který nastavíte jako příchod domů, opět teplotu zvýší na komfortní hodnoty. Modernější systémy jsou natolik chytré, že se dají propojit i s vaším kalendářem a regulují topný systém podle událostí zanesených ve vašem rozvrhu.

Při zapojování tohoto systému je nutné si předem propočítat, jaká strategie bude výhodnější. Některé topné soustavy totiž spotřebují mnohem více energie při opětovném rozehřívání v porovnání s dlouhodobějším souvislým provozem.

Pamatujte i na vlhkost

Pokud bude dlouho dům vystavován nižším teplotám, může se to negativně projevit hromaděním vlhkosti, jejím následným srážením a vznikem plísní. Pokud tedy plánujete delší dovolenou, zkuste systém nastavit na takovou teplotu, kdy dům úplně neprochladne a bude si udržovat optimální teplotu zároveň se sníženými náklady na spotřebu energií.

Inteligentní regulace je jen tak dobrá jako je vytápění

Limitujícím faktorem pro skutečnou úsporu a snížení nákladů je samozřejmě výkonnost vašeho topného systému. Pokud budete mít skvěle regulovaný systém, který však není efektivní a jeho náklady jsou sami o sobě příliš vysoké, ušetříte méně v porovnání s hůře regulovaným, ale za to více efektivním vytápěním. Ideálním stavem je, pokud se oba faktory spojí a získáte správně regulovaný topný systém s nízkými provozními náklady. K tomu budete potřebovat znalost vlastního systému a právě prostředky pro jeho správné regulování.

Pokud vás systém iClima zaujal kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme