Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Rozhodujete se pro systém iClima? Pomůže Vám jednoduché srovnání vytápění a klimatizací - iClima
srovnání energií

Rozhodujete se pro systém iClima? Pomůže Vám jednoduché srovnání vytápění a klimatizací

Řešíte topení v domě, bytovce nebo třeba ve svém kancelářském nebo hotelovém objektu? Chtěli byste využít moderním ekologický a efektivní systém, ale chybí Vám nějaké srovnání? Pak se s námi pojďte podívat na námi nabízenou technologii iClima v porovnání s běžnými typy topení a vytápění. Jako příklad nám poslouží běžný rodinný domek o ploše cca 140 metrů čtverečních, u kterého jednoduše řešíme náklady na pořízení běžné vytápěcí soustavy a zároveň její celoroční provoz, tedy na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Běžnou vytápěcí soustavou rozumíme situaci, kdy je hlavním zdrojem tepla kotel na různá paliva: pevná, topný olej či plyn. V této soustavě nepočítáme ze začátku s klimatizací a bereme, že celý okruh slouží na ohřev teplé užitkové vody a samotné topení.

srovnání energií

V tomto prvním případě můžeme uvažovat o ceně této běžné soustavy jako o 100% pořizovací ceny, a u ročních nákladů jako o 100% srovnávaných ročních nákladů jednotlivých systémů.

Pokud do této situace přidáme klimatizační jednotku, dostaneme se v pořizovací ceně někam na cca 130% oproti klasickému systému vytápění a do ročních nákladů se nám promítne ještě cena elektrické energie na klimatizaci, a tím se nacházíme na přibližně 120% ročních nákladů. Nevýhody tohoto systému jsou nasnadě – pořizovací náklady, nutnost servisování klimatizační jednotky a hlavně opět tepelná nestálost. Ostatně všichni známe onu nepříjemnou situaci, kdy se v kancelářích s úderem prvních veder rozjedou klimatizace a všichni si domů odnášíme bolesti hlavy, kloubů a nachlazení. Nezapomínejte také, že u klasických klimatizací je nutná pravidelná  údržba  chladící jednotky, kde se velmi často hromadí vlhkost a tím pádem i různé bakterie a škůdci.

V současné době je ovšem čím dál častěji běžné, že se do tepelné soustavy přidávají solární panely, různé rekuperační jednotky, tepelná čerpadla, vytápění podlahy a podobně. Tyto systémy obecně fungují velmi dobře, nicméně jejich největší nevýhodou je často nekoncepční spojení jednotlivých prvků, kdy dochází k tomu, že spolu jednotlivé součásti soustavy ne úplně dobře komunikují. Proto se v celkovém součtu dostaneme asi na 200% pořizovací ceny a 70% běžných provozních nákladů. Jak vidíme, došlo k poměrně značné úspoře nákladů, nicméně díky vyšší pořizovací ceně se nám prodloužila návratnost pořízené technologie za horizont několika let, spíše někam k jednomu desetiletí.

Pokud se konečně dostaneme k systému iClima, kdy jsou v rovnováze využity přednosti kapilárních sítí, tepelného čerpadla a solárních panelů, zjistíme, že nám výrazně vzrostla pořizovací cena oproti první situaci, konkrétně na 250% a jsme tedy na zatím nejvyšších vstupních nákladech. Na druhou stranu je ale pozoruhodné, že nám snížily srovnávané náklady na pouhých 10% původní situace, tedy běžné tepelné soustavy. Díky tomu se nám návratnost celé technologie dostává přibližně na dobu 7 let, což je poměrně nízký horizont, uvážíme li, že jde o nejnovější a zdraví prospěšné technologie. Nespornou výhodou tohoto systému je pak kromě malých provozních nákladů i výrazně větší tepelný komfort, díky kterému se Vám bude výrazně pohodlněji bydlet a uděláte i něco pro Vaše zdraví a životnost Vašeho domu.

Jak vyplývá z toho krátkého porovnání, systém iClima má skutečně co nabídnout. Ať už, co se týká rovnoměrného tepelného komfortu, technologického řešení, tak i úspor nákladů. Tajemství celého systému tkví v zabudování kapilárních sítí do stěn, stropů i podlah a jejich rozumný a konstantní ohřev pomocí tepelného čerpadla a solárních panelů. Pokud i Vás zajímá, jak můžete pomocí technologie ušetřit značné prostředky, obraťte se nás s nezávaznou poptávkou a zjistěte, jak může systém iClima pomoci i Vám. Již brzy pro Vás otevřeme další ukázkové objekty se zabudovanou technologií iClima, kde budete moci na vlastní kůži pocítit, jak vypadá příjemné a konstantní klima.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme