Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Půda je neomezený a čistý zdroj energie aneb váš pozemek není jenom zahrada - iClima
amazing-736888_640

Půda je neomezený a čistý zdroj energie aneb váš pozemek není jenom zahrada

Uvažujete využít pro vytápění, ohřev teplé vody či klimatizaci vašeho domu tepelné čerpadlo? Máte zahradu nebo studnu, kterou můžete za tímto účelem použít? Pojďme se podívat jak takové tepelné čerpadlo funguje a jaké výhody vám může nabídnout.

1. Tepelné čerpadlo země-voda

Tepelná čerpadla na principu země-voda jsou velmi účinná, nabízejí stabilní výkon a vysoký topný faktor. Jsou bezúdržbová, tichá, mají nízké provozní náklady a pro svůj chod potřebují minimum energie. Teplo odebírají ze země.

Nejčastěji používaným řešením pro získávání tepla je zemní kolektor, který je umístěn pod povrchem vaší zahrady (je potřeba pozemek 200 až 400 m²). Kolektor tvoří plastová hadice naplněná nemrznoucí směsí přenášející teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem.

Další možností, jak získat ze země teplo, je vertikální vrt nebo několik vrtů, které bývají obvykle 80 až 250 m hluboké, a to podle velikosti vytápěného domu a místních geologických podmínek. Do vrtu je zapuštěna plastová sonda naplněná nemrznoucí směsí, která opět přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem.

2. Tepelné čerpadlo voda-voda

Další variantou, jak získat ze svého pozemku energii, je tepelné čerpadlo voda-voda. Tento typ čerpadla využívá vodu ze studny nebo vodní plochy. Voda je jednoduše čerpána do výměníku tepelného čerpadla a po ochlazení je opět vrácena zpět.

Způsob voda-voda je velmi účinný, má také nízké náklady na vybudování kolektoru. Bohužel je vhodný pouze pro objekty, které disponují studnou nebo vodní plochou.

iClima přináší komplexní řešení

Unikátní systém iClima pro vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci využívá moderní tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem, speciální kapilární síť, která má průmět 3,5 mm a je umístěna v podlaze, ve stěnách a stropu místnosti. Součástí iClima jsou i solární panely.  Všechny tři prvky jsou důsledně sladěny, aby celý systém potřeboval dodávat minimum energie a zajistil tak až 98% úsporu oproti klasickému vytápění.

Jestli vás systém iClima zaujal, vyplňte, prosím, nezávazný kontaktní formulář, rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme