Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Projekty domů se systémem iClima. Trvalý komfort a minimální náklady - iClima
realizace

Projekty domů se systémem iClima. Trvalý komfort a minimální náklady

Pracujete jako architekt, projektant nebo stavebník? Sestavujete či realizujete projekty klientům, kteří mají zájem o moderní technologie a vysoké úspory energií? Sami nejlépe víte, že moderní technologie úspor dnes pracují v různých režimech, nicméně jejich společným jmenovatelem je kombinace ekologických zdrojů a dobrá účinnost použitých prostředků. Nejinak funguje i systém iClima, na rozdíl od ostatních systému řešení vytápění, klimatizace a ohřevu vody, však přichází s jiným přístupem k celé problematice teploty v domácnosti, a to hlavně snížením celkové potřebné energie k udržení stálé teploty po celý rok. Klíč k celému principu našeho systému je totiž hustota nízkotepelných rohoží, které jsou rozvedeny po celé interiérové ploše. Princip tepelných rohoží samozřejmě není nic nového, nicméně kombinace jejich množství, nízké teploty a tepelného čerpadla, spolu nese řadu důležitých implikací, které dělá z iClima skutečně revoluční záležitost.

Nízký teplotní spád = Vysoká účinnost čerpadla

Jedním z technických parametrů našeho systému, který budí asi nejvíce dotazů, je vysoký faktor našeho tepelného čerpadla, který uvádíme až do čísla sedm. To je nepochybně troufalé tvrzení, jenomže jsme si jej nevymysleli pro účely reklamy, ale přesně odpovídá našim měřením při konkrétních aplikacích systému iClima. Hlavním důvodem takto vysoké tepelné účinnosti je zejména nízká teplota vody v tepelných rozvodech, konkrétně cca 25 stupňů Celsia a tím pádem nízký teplotní spád, který, v kombinaci s čerpadlem voda-voda (tam kde je to možné) zaručí vysokou účinnost čerpadla s minimálními příkony.

Většinou je to totiž vysoká potřeba tepla, která žene tepelná čerpadla na jejich hranici výkonu, a tím samozřejmě snižuje jejich účinnost. Nezapomínejme, že většina konvenčních radiátorů či systémů podlahových topení pracuje s poměrně dost vysokými teplotami hravě překračujícími i 40 stupňů, což je pro běžné tepelné čerpadlo většinou nedosažitelná hodnota, ke které je nutné dopomoci i jinými technologiemi, většinou na bázi spalování, a čerpadlo pak maximálně chladí zpátečku do kotle či funguje jako základ pro ohřev vody v kotli.

Unikátní algoritmus a stavební řešení

Druhým zásadním faktorem nízkých nákladů a vysoké účinnosti je unikátní počítačový algoritmus, který synchronizuje tepelné čerpadlo, solární panely a distribuci tepla do zásobníku. Díky mnoha letům testování systému iClima v praxi jsme přišli na způsob, jak do systému dodávat jen minimální množství energie a získat z něho co největší množství tepla. Schválně zatím hovoříme pouze o teple, i když mezi hlavní výhody systému iClima patří i jeho vysoká účinnost v boji s vedrem. Aniž bychom toto museli nějak podrobněji rozebírat, řekněme pro shrnutí, že systém iClima řeší komplexně otázku celoročního tepelného komfortu.

Skutečnost, že vám systém iClima v interiéru udrží stabilní teplotu cca 23 stupňů Celsia po celý rok, tedy jak během letních veder, tak i během topné sezóny, je dána hlavně kombinací našeho technologického a stavebního řešení. Technologické řešení jsme vám již ve stručnosti představili a v jádru našeho stavebního řešení stojí hustá kapilární síť s vlažnou až studenou vodou, která je klíčovým elementem udržení stabilní teploty. Tyto kapilární sítě jsou totiž rozvedeny po celé ploše interiéru, tedy jak ve stěnách a podlahách, tak i ve stropech přímo pod omítkou. Zdroj konstantní teploty je praktický totožný s interiérem domu, což nám umožňuje dosahovat nejen stabilních výsledků, ale i výrazně nižších nákladů.

Nákladovost a úspora za topení se systémem iClima

Jistě si z uvedených faktů dovedete odvodit, že největší investice do tohoto systému představuje jeho samotná montáž a pořízení, která se u běžného rodinného domu pohybuje někde kolem 400 000 Kč. Tato suma není malá, nicméně je třeba do ní započítat i skutečnost, že většina investorů do nějaké nemovitosti dostane v její koncové ceně i některé relativně vysoké položky za topná tělesa, rozvody i samotnou technologii. Ve prospěch našeho řešení pak hovoří zejména dvě skutečnosti, a sice že iClima neřeší primárně pouze teplo, ale také i příjemnou teplotu v létě, čímž účinně nahrazuje klimatizaci a zbavuje obyvatele domu jejích zdravotních rizik, a také výše úspor, která u nízkoenergetických staveb jde až do hodnoty 95%. Účet za topení a chlazení rodinného domu se tak bez problému může vejít i do několika málo jednotek tisíc za rok.

S iClima je nejvhodnější počítat už na začátku projektu domu

Díky stavebním a technologickým parametrům naší technologie je vhodné zařadit implementaci systému iClima ještě před pokládání interiérových prvků, tedy podlah, zásuvek a dalších elementů, které mohou směřovat přes kapiláry systému iClima. Ty mají však dostatečné rozestupy, a proto zpravidla nebývá problém přizpůsobit se aktuálnímu řešení a dispozicím interiéru. Pokud vás tento systém zaujal a rádi byste se dozvěděli, jestli by byl vhodný i pro váš projekt, pak nás kontaktujte přes náš kontaktní formulář nebo si projděte některé námi realizované zakázky, ať máte lepší představu o konkrétní aplikaci iClima v praxi. Pokud hledáte technologickou inovaci a úsporu energetické náročnosti staveb vašich klientů, určitě se nám ozvěte a my pro vás rádi připravíme nezávaznou nabídku.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme