Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Proč není výhodnější mít pro vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci tři spotřebiče, ale jeden ucelený systém tepelného komfortu? - iClima
moderni-interier

Proč není výhodnější mít pro vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci tři spotřebiče, ale jeden ucelený systém tepelného komfortu?

Při plánování systémů dodávek tepla či udržování tepelné pohody interiéru si dnes můžeme vybrat doslova z desítek možných řešení a technologií. Málokdy se ale ovšem snažíme zkombinovat všechny dostupné možnosti do jednoho uceleného řešení, ač má taková holistická koncepce také značné množství výhod.

Dobré rozvody znamenají zdravější prostředí

Hlavním argumentem, proč zvolit sjednocené řešení, kromě možných úspor na stránce dodaných energií, je zejména jednotná koncepce rozvodů, tedy, když to hodně zjednodušíme, každý z daných systémů má nějakou tepelně procesní jednotku, teplovodné médium, rozvod, který jej rozvádí, a v neposlední řadě také výpust, kde ze systému odchází přebytečné látky. V momentě, kdy máte tyto tři systémy rozdělené, potřebujete logicky tři samostatné okruhy, tři zdroje energie a tím pádem i tři samostatné cesty, kterými probíhají tepelné či chladicí cykly.

Každý z těchto okruhů pak následně může být poruchový a jejich rozvody mohou být různě přístupné pro různé druhy údržby. Pak se vám v domácnosti klidně může stát, že například bez problému dosáhnete na utření prachu u topení, ale u klimatizace či bojleru vám to půjde už výrazně hůře. A stejně jako u všech jiných spotřebičů se běžně stává, že se v těchto jednotkách hromadí prach, roztoči, přepálené organické zbytky a jiné nečistoty, které pravidelně komplikují život nejen alergikům.

Dobrá koordinace systémů = úspory nákladů

Dostaneme se konečně k hlavnímu argumentu, proč mít všechny systémy tepelného komfortu sdružené pod jeden funkční celek. Tím je pochopitelně možná úspora nákladů. V přelomových obdobích roku, jako je pozdní jaro či brzký podzim je totiž poměrně běžné, že se střídají v rychlém sledu teplé a studené dny, což může být v moderních domech, které se pravidelně soustřeďují na maximalizaci solárních zisků, problém. Stačí i drobná nepozornost a po čase zjistíte, že vám zároveň pracuje klimatizace a topení, které se přou o to, čí vliv v místnosti bude převládat. S jednotným systémem, právě takovým jako nabízí iClima, si však můžete být jisti, že vše pracuje v maximálně shodě a je podřízeno pravidlům maximální efektivity a tepelného komfortu. Je to právě tepelný komfort, který si systém iClima zvolil jako svou zásadní vlastnost, a se kterým mu pomáhá unikátní počítačový algoritmus, který přesně synchronizuje všechny tři složky celého systému tak, aby ve vašem interiéru vždy zajistil optimální teplotu 22 stupňů (+/- 2 stupně).

Díky tomu se již nikdy nemusíte bát, že vám zbytečně „jede“ klimatizace nebo že se v zimě bude váš dům přetápět. S iClima je teplota zkrátka vždy ideální a díky absenci nutného aktivování případných topných či naopak chladicích systémů, máte pod kontrolou nejen vaši interiérovou teplotu, ale také účty za topení i klimatizaci, které s iClima nemusí přesáhnout ani částku 10 000 Kč za celý rok!

Více informací a příklad konkrétních konfigurací vám rádi poskytneme po vyplnění našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme