Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Proberte se svým architektem nejvýhodnější systém, který bude udržovat tepelnou pohodu ve vašem novém domě - iClima
tepelna-pohoda-domacnost

Proberte se svým architektem nejvýhodnější systém, který bude udržovat tepelnou pohodu ve vašem novém domě

Vytápění domácnosti, ohřev vody či klimatizace jsou přesně ta zařízení domácnosti, která se vyplatí řešit ještě před samotnou stavbou domu. Bohužel je běžným jevem, že většina majitelů domů nechává tyto záležitosti až na závěr či minimálně po hrubé stavbě, což může ve finále přinést zbytečné náklady a závazky po několik let či dokonce desetiletí. Z těchto důvodů se vyplatí tyto záležitosti řešit již ve fázi projektu, a to ideálně tak, aby všechny složky systémů udržujících tepelnou pohodu v interiéru fungovaly ve shodě a nikoliv proti sobě.

Na topení můžete na začátku ušetřit i desítky tisíc

Většina dodávaných projektů domů již počítá s klasickou soustavou radiátorů a rozvodných trubek končících v místnostech určený pro systémy ohřívání otopné vody, tedy nejčastěji ve všemožných kotelnách. V této situaci je ovšem dobré si uvědomit dvě základní skutečnosti, tedy, že tyto rozvody jsou již započítány v ceně domu, a to v řádu několika desítek tisíc Kč, a zejména to, že při zvolení vhodného systému topení a ohřevu vody nejsou vlastně vůbec potřeba. Přesně tak je tomu se systémem iClima, který nejenže nepotřebuje konvenční vysokoteplotní trubkové rozvody, ale zároveň ani velké radiátory, za kterými by se usazoval prach. Pokud se tedy spolu s vaším architektem domluvíte na systému iClima, můžete si náklady na umístění tepelných rozvodů klidně škrtnout. A nejen to.

Ani topení v podlaze není vždy záchranou

Podlahové topení je čím dál tím oblíbenější a samozřejmější součástí většiny projektů rodinných domů, je ovšem nutné, aby se s tímto způsobem topení počítalo již od začátku a celé stavbě se tak zajistila dostatečná vzdálenost základové desky a prvních vrstev krytiny podlahy. Není totiž nic horšího, než když zjistíte, že máte nedostatečnou stavební výšku pro podlahové topení. Se systémem iClima ovšem nastává zcela jiná situace, jelikož vám k jeho instalaci od podlahy stačí jenom vrstva několika centimetrů přímo pod podlahovou krytinou. Proto i v tomto momentu zkonzultujte s vaším architektem možnost využití systému iClima, ušetříte za další vypodložení domu a tím i náklady na práci i materiál.

Systém iClima je topení i klimatizace

Vhodný systém klimatizace či tepelného komfortu se dnes dá pořídit v mnoha vyhotoveních, nicméně každý takový systém vyžaduje větší či menší architektonické přizpůsobení stavby, ať už pomocí eliminace možných tepelných mostů, až po orientaci stěn a oken na jižní stranu, či specifické složení tepelné obálky domu, jak to vidíme hlavně u pasivních domů. S iClima ovšem můžete využít téměř jakýkoliv projekt a zkusit do problematiky tepelné rovnováhy v létě i zimě zapojit i jiné zdroje tepla, jako jsou tepelné vrty, podzemní vodní zdroje či jinak konstruované výměníky. Systém iClima je schopen do svého provozu integrovat prakticky jakékoliv řešení tepelné výměny, proto se neváhejte s vaším architektem poradit o všech možnostech ekologických zdrojů tepla, díky technologické inovaci iClima tak budete v budoucnu moci ušetřit i statisíce korun na případných nákladech za teplo i chlazení.

Pro více informací a příklady konkrétních stavebních řešení nás neváhejte kontaktovat pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme