Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Při stavbě domu myslete na Vaše pohodlí už od začátku a ušetříte značné prostředky za vytápění a chlazení! - iClima
u_mahring_2009_15

Při stavbě domu myslete na Vaše pohodlí už od začátku a ušetříte značné prostředky za vytápění a chlazení!

Možná si řeknete, jak souvisí systém vytápění s pohodlím ve Vašem domě, které nejlépe reprezentuje nějaký hezky vypadající kus nábytku, ale věříme, že po přečtení našeho příspěvku nám dáte za pravdu, že je to právě vytápění, které se na Vašem pohodlném bydlení podepisuje více, než sebelákavější pohovka. Ostatně vzpomeňte si na situace, kde se večer pohodlně uvelebíte na gauči a je teď asi jedno, jestli nad knížkou nebo při sledování filmu, a po chvilce zjistíte, že je Vám buď moc teplo, nebo naopak zima. V chladnějších měsících není nic složitého Váš domov přetopit, ostatně regulovat klasické topné těleso (radiátor), který se Vám rozehřeje i na 50 stupňů není nic jednoduchého nemluvě o pocitu vydýchaného vzduchu, který se sálavým teplem často souvisí.

Reakce většiny z nás je pak otevření oken do chladného počasí ve snaze získat trochu čerstvého vzduchu, jenomže tím Vám zase unikne značné množství tepla, které pak musíte zase z radiátoru získat. A tak se celý večer nakonec pohybujete v kruhu vytápění a ochlazování místnosti, aby to zkrátka bylo ono, ale stále se Vám to tak úplně nedaří. Zdá se, že není způsob, jak toto účinně řešit, dokud se neseznámíte se řešením iClima, který Vám po celý rok poskytne vysoký tepelný komfort za nízké náklady. Jak je to možné? Stačí trocha inovace, síla přírody a základní fyzikální zákony.

Jak systém iClima v domácnosti funguje?

Klíčem ke komfortu v domácnosti je zejména tepelná pohoda, optimální proudění vzduchu a vyvážená vlhkost vzduchu. Při významném vychýlení některého z těchto požadavků dochází ke snížení pocitu pohodlí v místnosti či v některých případech k ohrožení zdraví plísněmi či jinými parazity, jako v případě vysoké vlhkosti vzduchu. Systém iClima všechny tyto složky Vašeho komfortu harmonizuje a nabídne Vám po celý rok stabilní příjemnou teplotu kolem 22 stupňů Celsia. Není v tom žádný háček, jen je potřeba postavit celou soustavu tak, aby mohla fungovat s maximální možnou účinností s pokud možno minimální vstupní energií.

Základem systému iClima je rovnováha tří konstrukčních prvků celého systému tepelné výměny, tedy solárních panelů, kapilárních sítí a tepelného čerpadla. Tajemství Vašeho komfortu pak leží ve skutečnosti že drobné kapilární sítě jsou rozvedeny do stěn, stropu i podlah a tak bez problému zajistí rovnováhu teplých míst ve všech místnostech Vašeho domu. Chápeme Vaše obavy z přílišného objemu vody v těchto sítích, nicméně díky průměru kapilár, který činí 3.5 mm, díky čemuž obsahují mnohem méně vody, než by bylo potřeba k vytopení klasické topné sítě v domácnosti. Navíc díky konstantnímu vyrovnávání teplot nedochází k prudkým výkyvům dodané energie do soustavy a vy tak výrazně ušetříte.

Zdravější prostředí znamená pohodlnější bydlení

Systém iClima však není pouze o úsporách, ale předně o Vašem tepelném komfortu bez nutnosti zásadních výkyvů ve vlhkosti vzduchu. Tento aspekt se bohužel většinou málo zdůrazňuje, nicméně jsou to právě klimatické podmínky, které mají největší vliv na naši spokojenost a přeneseně i na náš zdravotní stav. V přetopené místnosti se necítíme dobře, stejně jako nám není příjemně v blízkosti chladící klimatizace či studeného průvanu. Systém iClima v kontrastu s těmito řešeními pracuje s hodnotou optimální teploty kolem 22 stupňů Celsia. Stejně důležitá jako teplota je i vlhkost vzduchu, kterou sice náš systém přímo neovlivňuje, nicméně na ní má vliv z hlediska cirkulace, která se s naším systémem drží na optimální úrovni, a to bez zbytečného víření prachu či roztočů a jiných běžně přítomných parazitů (možný vliv na alergie či astma).

Kvalitní topení přispívá k delší životnosti domu a také jej zhodnocuje

Nejsou to samozřejmě jenom úspory za energie vynaložené na topení, ale zejména také zvýšená životnost jednotlivých částí domu, jako jsou okenní rámy, podlahy, stěny a další součásti, které jsou citlivé na změny teplot a vlhkosti, co lze přičíst k dobru vytápění se stálou teplotou a cirkulací vzduchu.

Zkrátka a dobře tím, že používáte systém iClima, šetříte nejen peníze, ale také své zdraví a Váš dům. Investice do kvalitního řešení navíc zvyšuje jeho hodnotu. Pošlete nám nyní nezávaznou poptávku na našich stránkách a nechejte si od našich techniků spočítat, kolik můžete ročně ušetřit za vytápění a zjistěte, jak mít doma stálou a příjemnou teplotu s minimálním úsilím.

 

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme