Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Představujeme kapilární topení. Méně vody = méně nákladů na provoz - iClima
louka

Představujeme kapilární topení. Méně vody = méně nákladů na provoz

Možná jste si na našich stránkách všimli pojmu „topení pomocí kapilár“ nebo „kapilární topná soustava“ a zajímá vás, jak to vlastně funguje. V zásadě se, jako u většiny dobrých a fungujících nápadů, jedná o relativně jednoduchou myšlenku, ke které je ovšem složitější dospět. Díky tomuto nápadu vám ovšem můžeme zajistit vysoce efektivní vytápění při minimálních nákladech, které je zároveň plně ekologické. Jsou to právě kapilární sítě, jejichž rozvedení po celé obytné ploše umožňuje rovnoměrně rozložit energii potřebnou k vytopení či ochlazení místnosti. Jak to tedy všechno vzniklo?

Dobrý nápad a účinné tepelné čerpadlo

Na počátku všeho stál tovární provoz na výrobu plastových rozvodů pana Michala Rybáře. Právě v jeho nástrojárně došlo k nápadu, zkusit vyřešit rozvod vody na topení nikoliv jenom na několik míst, jako u klasických radiátorů, ale využít malých trubek s průměrem 6mm a ty umístit do celé obytné plochy domu, tedy do stěn, stropů, zdí i podlah. Díky tomu je možné vytvořit komplexní síť, která by se díky své hustotě mohla postarat o teplotní stálost. Jak ale zajistit kvalitní a přitom levný přísun tepla?

Klíčem k vyřešení tohoto problému se stalo tepelné čerpadlo. Tepelná čerpadla fungují na dobře známém principu běžné lednice, kdy odebírají teplo z místa A a ohřívají s ním místo B. Trik je ovšem v tom, že většina tepelných čerpadel je napojena na poměrně silné vodní rozvody, které navíc potřebuje ohřívat na vysokou teplotu překračující i 50 stupňů, což bývá z hlediska účinností tepelného čerpadla dost náročné, a tak si takové čerpadlo musí k tomuto výkonu dopomoci větším množstvím spotřebovaného elektrického proudu.

Na jednu stranu je to logické a konstrukčně nutné, na druhou stranu si my s naším systémem iClima můžeme dovolit ohřívat vodu v soustavě na výrazně nižší teplotu a tím i zvýšit účinnost tepelného čerpadla. Kvalitně vyrobené kapilární sítě navíc bez problému snesou vyšší tlak vody z hlavního rozvodného systému, tedy se nemusíme bát ani druhotného poškození kapilár souvisejícího s provozem samotného systému. Díky kapilárám nám jde zkrátka vše jednodušeji a bez nutnosti velké kumulace tepla v celé soustavě.

Cílem je tepelný komfort bez dalších nákladů

Základním cílem kapilárního vytápění je vytvořit v celém domě pocit tzv. teplotního komfortu, kdy k vám teplo nepřichází z žádného konkrétního zdroje, ale je jakoby všude kolem vás. Není potřeba větrat, pouštět klimatizaci ani jakkoliv jinak měnit teplotní rovnováhu v místnosti, o vše se postarají drobné netěsnosti vašich oken a dveří. Díky tomu, že jsou kapiláry drženy pod teplotou 22 stupňů Celsia (+/- 2 stupně) a jsou navíc schované ve zdech, podlaze a stropě, nedochází v tomto případě k přepalování prachu, jako na horkých radiátorech.

Navíc v případě, že se jedna z kapilár poškodí či ztratí své schopnosti, není vůbec problém ji po zatavení nechat v systému, nemusí se tedy nic vyměňovat ani opravovat, což u klasického potrubí většinou není možné. Jenom dodejme, že hlavní část energie si celý systém bere ze sluce a je tedy plně ekologický.

Tak, co říkáte, zaujal vás systém kapilárního vytápění a možnost konečně vyřešit otázku tepelného komfortu? Chtěli byste platit ročně za vytápění i chlazení celého rodinného domu jen jednotky tisíc? Pak nás určitě kontaktujte pomocí jednoduchého nezávazného formuláře a my vám navrhneme nejlepší řešení, jak mít doma příjemnou teplotu a ještě ušetřit. Uvidíte, že kapiláry jsou nejlepší možností vytápění i pro váš dům.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme