Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Pět tipů na přípravu na novou topnou sezonu - iClima
wood-1802488_640

Pět tipů na přípravu na novou topnou sezonu

Před každou topnou sezonou je vhodné připravit vaši domácnost na nový provoz, tedy provoz se zapnutým topením. Někdy je to otázka několika minut, v jiných případech jde ovšem o záležitost na celé hodiny a dny. Motivace je ovšem u všech případů stejná, a sice zajistit, aby topení fungovalo pokud možno bez technických problémů a s maximální možnou účinností. Často opomíjeným faktorem je ovšem také zdravotně nezávadný provoz otopné soustavy, a to zejména v případě, že obyvatelé domácností trpí na chronické zdravotní obtíže. Na každý pád jsme dali dohromady 5 tipů, které by vám měly usnadnit začátek topné sezony a pomoci ke správnému fungování topení.

1. Zkontrolujte zdroj topení

Ať už máte kotel na tuhá paliva nebo moderní plynový kondenzační kotel, určitě se vyplatí dobře zkontrolovat jeho celkový technický stav. Krom samotné spalovací komory věnujte určitě zvýšenou pozornost odvodu spalin (komíny či nejrůznější šachty) a systému přikládání. Okolí kotle by mělo být prověřeno zejména z hlediska požární bezpečnosti a případný materiál na otop zrovna tak. Plynový kondenzační kotel by měl být samozřejmě jednou za rok servisován odborníkem.

2. Udržujte topná tělesa v dobrém stavu

Speciální pozornost by měla být věnována též topným tělesům, tedy nejčastěji radiátorům. Opravte drobná místa koroze a vyzkoušejte všechny ventily, zdali v pořádku fungují, případně je vyměňte za nové. K údržbě radiátorů patří také jejich pravidelné čištění na povrchu, jelikož přepálené organické zbytky jsou velmi nepříjemným alergenem.

3. Zbavte se starých spotřebičů

Všechny elektrické přímotopy, které máte doma často ještě s logem nějakého státního podniku někdejší Československé republiky, jsou v 95% extrémní žrouti energie. To se zákonitě projeví na vašich nákladech. Jednoduchá rada zní, řešte topení komplexně, a pokud máte v nějaké místnosti či jiném prostoru nedostatek potřebného tepla, zainvestujte spíše do odboček vašeho stávajícího systému.

4. Srovnejte cykly inteligentního vytápění

Pokud vaši domácnost řídí nějaký inteligentní systém, určitě věnujte zvýšenou pozornost jejich přesnému nastavení, a to zejména načasování a délce náběhu jednotlivých cyklů. Je totiž nejen velmi důležité přesně stanovit, kdy jsou obyvatelé domu přítomni, ale také myslet na skutečnost, že topnému systému nějaký čas trvá, než dosáhne ideální teploty a samozřejmě čím tento čas budeme zkracovat, tím více energie budeme muset do soustavy vložit. Topení by se tedy dle účinnosti mělo postupně ohřívat v zásadě něco mezi 2 až 3 hodinami před příchodem obyvatel do domu.

5. Dejte prostor radiátorům a odvzdušňujte

Aby byla účinnost radiátorů co nejvyšší, je důležité z jejich okolí odstranit všechny předměty, komody, skříně a jiný nábytek, aby tak mohly pracovat s co možná nejvyšší účinností. Někdy se též doporučuje dát za radiátor odraznou aluminiovou fólii, aby bylo všechno teplo posíláno do samotné místnosti. Ruku v ruce s takovou péčí o radiátory jde i odvzdušnění topných rozvodů, které není radno podceňovat. Věnujte proto alespoň jednou týdně pozornost jednotlivým radiátorům, a pokud u některého pozorujete nižší výkon, pak je určitě na místě vyzkoušet odvzdušnění daného radiátoru.

Většina této práce vás však úplně mine, pokud se rozhodnete využít systém iClima, který se přizpůsobí jednou při montáži, a pak bez problému zvládne dodat dostatek tepla při jakékoliv teplotě, a navíc také chladného, ale zdravé vzduchu v létě. Proto se systém iClima používá zejména v situaci, kdy si chtějí zákazníci pořídit ekologické a zdravé chlazení jejich domácnosti. Pokud tedy chystáte rekonstrukci, nebo jen zatím uvažujete o změně, pak nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře a my pro vás rádi vyhodnotíme, jakým způsobem může být systém iClima vhodný pro váš projekt.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme