Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Otestovali jsme iClima na náhodném vzorku. Jak hodnotí systém iClima lidé, kteří jej neznají? - iClima
Zapy

Otestovali jsme iClima na náhodném vzorku. Jak hodnotí systém iClima lidé, kteří jej neznají?

Velmi často se nás v e-mailech a na našem webu ptáte, jaký je to vlastně pocit, mít doma zajištěné klima pomocí nízkoteplotních kapilár. Obvykle ve vašich dotazech dominují slova jako teplo, příliš chladno, příjemný pocit a další, proto jsme se rozhodli pro menší experiment a požádali vaše kolegy, možná sousedy, zkrátka zástupce běžné veřejnosti, a pozvali je do naší výrobny v Zápech, která je celá teplotně obhospodařována systémem iClima, aby nám zkusili popsat pocit ze systému iClima svými slovy. Využili jsme k tomu celkem dvě skupiny návštěvníků, které se sice zajímaly o technologii iClima, nicméně my jsme jim zatajili, že právě sedí na místech, kde iClima působí, a raději nechali naši nic netušící návštěvu popsat dojem z dané místnosti.

Pocit čerstvě vyvětraného vzduchu

První reakcí na pocit z místnosti obhospodařované systémem iClima byl pocit, že se v dané místnosti před příchodem lidí větralo. Místnost podle slov naší návštěvy působí svěžím, ale nikoliv chladným dojmem, i když nelze říci, že by bylo někde pocitově vnímatelné topení. Klima je zkrátka příjemné a sluneční paprsky, které prosvítají oknem, místnost příjemně ohřívají. Někdo ze zúčastněných popsal svůj pocit, jako sezení na terase v létě, kdy nejsou velká vedra, přesto ovšem člověk nesahá po dalším oblečení.

Když si naši návštěvníci zkusili místnost prohlédnout, byli překvapení, že nenalezli chladná místa, která by upomínala na nedávné větrání, ale naopak byl celý prostor z jejich pohledu příjemně, ale decentně vytopen. Dále jsme se v našem pokusu nedostali, jelikož kolegům došlo, že jsou aktuálně přímo v místnosti se systémem iClima a rozhovor se dále už točil kolem konkrétního technického řešení systému iClima. Jelikož jsme měli naplánovanou ještě další návštěvu, rozhodli jsme se tentokrát využít našeho modelového ekologického domu a zkusili další nic netušící návštěvníky provést právě tímto domem.

Příjemná teplota k bydlení i zajímavé možnosti

Druhá skupina, která si kromě výrobního závodu v Zápech prohlédla i náš experimentální aktivní dům, sdílela po vstupu do objektu dojmy předchozí návštěvy v tom, že ohodnotila první dojem z klimatu v domě jako pocit čerstvě vyvětraného vzduchu. Překvapila též absence studených oken či podlah a celkově příjemně neutrální teplota, při které se naši dobrovolníci cítili velmi dobře. Jakmile bylo opět jasné, že i v tomto případě úřaduje iClima, začaly ihned padat dotazy na možnost zajištění nižší teploty na spaní zejména v létě, což bylo panem ing. Šámalem následně odprezentováno jakožto poměrně obvyklý požadavek, se kterým si iClima bez problému zvládne poradit. Zbytek dotazů veřejnosti pak směřoval zejména na použití systému iClima jakožto plnohodnotné alternativy za běžně používanou klimatizaci, u které si prakticky všichni zájemci o systém iClima stěžovali na možná zdravotní rizika a vlastní nepříjemné zkušenosti.

Propojení s dalšími zdroji tepla

Co způsobilo také poměrně velký zájem, bylo prezentované propojení našeho nízkoenergetického domu a výrobní haly, kdy odpadní teplo z chlazení olejů pro naše stroje pomáhalo tepelnému čerpadlu domu při chladnějším počasí, a to podle zásady, že když už to teplo někde máte, tak proč jej nevyužít. Množství dotazů pak směřovalo právě na propojení např. krbové vložky se systémem iClima, což je také poměrně obvyklý požadavek, se kterým si iClima díky tepelným zásobníkům také poradí. Nelze sice jednoznačně doporučovat spalování dřeva, ale je pravda, že by byla škoda určité romantiky, kterou s sebou topení v krbu nese, proto si iClima občas podá ruku i s takovýmto zdrojem tepla. Samozřejmě ale platí, že jde spíše o věc estetiky, jelikož se o tepelný komfort iClima postará vlastními silami bez nutnosti používání fosilních paliv.

Chtěli byste mít také vyřešenou otázku tepelného komfortu? Nechcete používat v létě klimatizaci, ale přesto chcete doma příjemnou teplotu? Chcete zdravé bydlení bez přepálených prachových částic? Pak nám napište pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře a my Vám rádi sdělíme, jak můžete dosáhnout na pohodlné a zdravé bydlení i Vy, a to bez vysokých ročních plateb za energie.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme