Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Nízké pořizovací náklady nebo dlouhodobá úspora? Topení v domě vybírejte chytře - iClima
uspora

Nízké pořizovací náklady nebo dlouhodobá úspora? Topení v domě vybírejte chytře

Otázka výběru topení v domě může patřit ke složitějším dilematům při zařizování vašeho rodinného sídla, proto jsme se rozhodli dát Vám pár tipů, jakým způsobem uvažovat, než se rozhodnete pro konkrétní řešení. Na jednu stranu zde existují velmi lákavé možnosti, jak kupříkladu využít některých dotačních programů a získat tzv. ekologické vytápění, nicméně prakticky žádné z dotovatelných způsobů vytápění vás nezbaví závislosti na fosilních palivech a emisích skleníkových plynů, stejně jako se vám nemusí vyplatit kondenzační kotel za „akční“ cenu. Jaké tedy zbývají možnosti a kdy člověk skutečně šetří?

Kotle na dřevo, uhlí a biomasu

Alfou a omegou většiny úvah o tepelném systému bývá pořizovací cena. Ta je určitě velmi důležitá, jenomže může být bohužel často zavádějící. Tradičně velmi levně vycházejí kotle na fosilní paliva, zejména na dřevo a uhlí, nicméně těm nadejdou příští rok krušné časy, protože dle nově platných zákonů budou od roku 2016 povoleny pouze kotle nízkoemisních tříd, které většina obyvatel nevlastní, a tak bude spousta lidí nucena do nové investice.

Kotle na biomasu, ať už se jedná o štěpku, peletky či jiný dřevní a rostlinný odpad jsou sice na první pohled velmi ekologické, nicméně za sebou zanechávají značnou uhlíkovou stopu, musí se poměrně často čistit a navíc vás vrhnou do náručí spekulantů s cenami těchto materiálů, kdy např. cena peletkového dřeva v několika posledních letech dramaticky stoupla. Dotovaný kotel tedy nemusí být v jistých případech (např. když nemáte přístup k levnému palivu mimo standardní distribuční sítě) ideální investicí.

Plynový kotel

Pokud jde o plynové kotle, resp. plynové kondenzační kotle (o jiných nemá dnes cenu příliš uvažovat), tak tam je potřeba uvažovat o dvou zásadních věcech. Na jednu stranu jsou plynové kotle šetrné k životnímu prostředí, protože mají jen minimální emise, účinně spalují a nepotřebujete k nim větší provozní prostory např. na uskladnění dřeva. Na druhou stranu potřebujete u takového kotle pravidelné revize a servis a jste závislí na existenci plynové přípojky u vašeho domu a pochopitelně na kolikrát ne úplně stabilních dodavatelských cenách zemního plynu. Plyn tedy umí být dobrý sluha, ale zlý pán.

A co zkusit moderní technologie místo pasivních domů?

Současným trendem v šetrném bydlení jsou tzv. pasivní domy, což nám přijde jako poněkud nefunkční koncept. Je sice dobře, že se někdo snaží o tepelnou izolaci místa bydlení, nicméně z našeho pohledu jde o špatnou cestu, protože je takový dům velmi často přetápěn a obtížně se větrá, jelikož je prakticky neprodyšně uzavřen v tepelné obálce a rekuperační ventilace vám také příliš čerstvého vzduchu nepřinese.

Proti tomu se staví náš systém iClima – rozvedené kapiláry po všech plochách domu tj. podlahách stěnách a stropech podpořené tepelným čerpadlem s vysokou účinností a kvalitními vakuovanými solárními trubicemi. Díky tomuto systému je možné v rozvodech udržet nízkou teplotu vody a tím nepřehřívat topná tělesa, což má pozitivní vliv i na cirkulaci vzduchu a celkově pohodlné klima u vás doma. Se systémem iClima nejen že spoléháte na kombinaci moderních technologií a ekologických zdrojů, ale máte zaručeny výrazně nižší roční náklady, než u jakéhokoliv jiného topení.

Zatímco průměrný účet za topení se v běžné domácnosti pohybuje v desítkách tisíc ročně, se systémem iClima se dostanete na pouhé jednotky tisíc za rok (!), a to jak za ohřev TUV, topení v zimě a chlazení v létě dohromady. Pryč jsou tak přehřáté radiátory i studené klimatizace, které způsobují problémy horních cest dýchacích a všichni alergici ve vaší domácnosti ocení absenci obtížně přístupné armatury, za kterou se hromadí prach a přepálený organický materiál představující ideální živnou půdu pro plísně a všemožné mikroorganismy. Systém iClima má sice oproti svým konkurentům o něco větší pořizovací náklady, nicméně vše bez problému vyrovnává minimálními náklady na provoz. Při plánování topení tedy myslete na více faktorů, nejen na aktuální pořizovací cenu, ale také na náklady na provoz, náročnost na prostor a skladování paliva, nutnost revize a úpravy technologií nebo jednoduše na vaše pohodlí a bydlení bez alergenů. Můžete si ovšem být jisti, že se systémem iClima se vás tyto jevy budou týkat jen minimálně a pokud Vás tento systém vytápění zaujal, napište nám přes náš nezávazný kontaktní formulář a my vám pošleme více informací o tom, jak může iClima ušetřit i Vám.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme