Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Návratnost investice u topení. Plynový kotel nebo moderní technologie? - iClima

Návratnost investice u topení. Plynový kotel nebo moderní technologie?

Při rozhodování o pořízení konkrétní tepelné technologie se nerozhodujeme pouze podle dopadu na životní prostředí, našeho pohodlí, pořizovací ceny, ale také podle návratnosti vložených nákladů a je to právě přibližně sedmiletý horizont návratnosti, který je jednou z devíz naší technologie iClima. To se na první pohled může zdát jako poměrně dlouhý horizont, nicméně když uvážíme, že se jedná o nejnovější technologie, které jsou velmi málo závislé na fosilních palivech a navíc velmi ekologické, není ona sedmiletá návratnost zase až tak dlouhou dobou. Zkusme si pracovně srovnat pořízení a provoz běžného plynového kotle a systému iClima.

Vezměme si jako referenční bod průměrný rodinný domek v řadové zástavbě o výměře obytné plochy přibližně 150 metrů čtverečních. Při pořízení kvalitního plynového kotle a 6 armatur se dostaneme přibližně na 130 000 Kč v celkových nákladech včetně montáže a doplňkových zednických prací. Přibližné náklady na topení takové domácnosti je možné stanovit na přibližně 15 Mwh/rok, což odpovídá řekněme 25 – 30 000 Kč /rok. K tomuto je ovšem nutné přičíst ještě náklady na elektrickou energii potřebnou k provozu případné klimatizační jednotky, pokud chceme udržet komfortní teplotu i v létě. Potřebnou energii je možné přibližně stanovit na 5 000 Kč za nejteplejší dva měsíce, kdy je nutný celodenní provoz klimatizace. Systém iClima vyjde v nákladech na pořízení výrazně dráž a to přibližně o 200 000 – 350 000 Kč podle konkrétních požadavků na realizaci v rámci dané stavby. Obecné pořizovací náklady je vzhledem ke komplexitě systému je velmi složité stanovit. Co je ale možné stanovit jsou finance potřebné na roční provoz takového zařízení.

Vzhledem k technologickému zázemí celého systému iClima, které umožní minimální vstupy z elektrické sítě, se celkové náklady na vytápění podobné domácnosti pohybují na ročním úhrnu přibližně 3000 – 4000 Kč za vytápění i ochlazování (klimatizování nebo chlazení zní možná lépe) na celý rok. Pokud tedy jednoduše vynásobíme množství uspořených prostředků, tj. 28 000 Kč ročně dostaneme se na spodní hranici návratnosti ve výši sedmi let. Tato návratnost ovšem není nikterak závislá na klimatickém průběhu sezóny ani na cenách fosilních paliv. Obvyklý pohyb ceny elektřiny má tak vliv pouze v jednotkách procent, navíc můžeme vzít do úvahy i technologický pokrok v podobě účinnějších tepelných čerpadel a solárních panelů, které nám celkovou účinnost systému ještě zvýší a tím nám srazí i celkovou návratnost.

Systém vytápění domácnosti ovšem není jen o pořizovacích či provozních nákladech, nezapomínejme totiž, že jeho hlavním úkolem je vytvořit Vám doma skutečnou pohodu a zdravé prostředí. Hlavní deviza systému iClima totiž spočívá v konstantním vytápění či ochlazování vašeho domova na optimální teplotu 22 +/- 2 stupňů Celsia dle osobních potřeb a zároveň zabezpečuje přirozenou cirkulaci vzduchu spolu s nižší vlhkostí, která nebude přispívat k šíření choroboplodných zárodků. Technologie iClima je zkrátka komplexní řešení pro domácí tepelnou pohodou, které maximálně přispívá nejen k nižším nákladům, ale zejména k Vašemu zdraví. Zapomeňte na teplejší a chladnější místa u Vás doma, s iClima topíte i chladíte vždy levněji, rovnoměrně a přirozeně. Nebojte se technologií a vyzkoušejte ekologický systém, který opravdu funguje, pošlete nám nezávaznou poptávku.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme