Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Návod, jak co nejlépe vypočítat ekonomickou návratnost investice do úsporného systému iClima - iClima
investice

Návod, jak co nejlépe vypočítat ekonomickou návratnost investice do úsporného systému iClima

Když se rozhodujete o novém systému, který by měl vytápět, vyrábět teplou vodu a klimatizovat váš dům, je dobré uvažovat v dlouhodobém časovém horizontu a vzhledem ke stále se navyšujícím cenám za energie zvolit takový, který nabízí ty nejnižší provozní náklady. Pak je zde uživatelský komfort, ekologický dopad, otázka zdravého prostředí a také, zdali se na řešení vztahují státní dotace. A samozřejmě, jaké jsou celkové pořizovací náklady.

iClima nabízí komplexní řešení pro topení, ohřev teplé vody a klimatizaci

K výhodám unikátního systému iClima patří i relativně krátká doba návratnosti vložených investic. iClima nabízí přibližně sedmiletý horizont návratnosti, který může být v blízké budoucnosti vzhledem ke stále se navyšujícím státním dotacím, které jsou přidělovány na systémy s tepelnými čerpadly, ještě zkrácen. Na první pohled se to sice může zdát jako dlouhá doba, ale získáte moderní, perspektivní a velmi funkční řešení, které je jen velmi málo závislé na fosilních palivech, přináší zdravé prostředí bez plísní a alergenů, a je navíc velmi ekologické.

Jaké jsou metody při výpočtu návratnosti

Investiční rozhodování v oblasti výroby tepla je ovlivněno řadou velmi obtížně předpověditelných parametrů. Jako klíčové můžeme označit ceny vstupů. Situaci v energetice je však nutno hodnotit komplexně v dlouhodobém horizontu, často uměle ovlivněnou politickou situací ve světě. Při hledání validní odpovědi na otázku, zda máme potenciální investici realizovat, musíme nejdříve zanalyzovat, jak moc efektivně daná investice přispívá ke snížení budoucích provozních výdajů.

Metody pro výpočet návratnosti investic

Mezi základní a nejvíce používaná hlediska u jednotlivých metod patří faktor času. Na základě toho, zda metody berou v úvahu časovou hodnotu peněz, se používají dva principy metod: statické metody, které zcela opomíjejí faktor času a jeho vliv na hodnotu peněz. Vyznačují se jednoduchostí a rychlostí výpočtu, bohužel nebývají v dlouhodobém horizontu zcela přesné. Tyto metody jsou užívány v případech, kdy má investice kratší dobu ekonomické životnosti. Dynamické metody jsou sice komplikovanější, ale přihlíží k působení faktoru času a částečně i k faktoru rizika. Oba faktory jsou zohledněny v diskontní sazbě, která se používá pro aktualizaci všech vstupních dat. Tyto metody jsou používány pro hodnocení investic s delší dobou ekonomické životnosti, neboť zaručují, že nedochází k zásadnímu zkreslení výdajů nebo peněžních příjmů vlivem času.

Jestliže vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás. Vyplňte náš nezávislý kontaktní formulář a my vám zodpovíme vaše dotazy. Spočítáme vám i návratnost nákladů na systém iClima pro váš dům.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme