Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Na návštěvě u zákazníka – iClima v rodinném domě - iClima
rodinnydum

Na návštěvě u zákazníka – iClima v rodinném domě

V našem pravidelném ohlédnutí za realizovanými zakázkami systému iClima jsme navštívili rodinný domek manželů Novákových v Pardubickém kraji. Ti mají dokončení systému iClima ve svém domě poměrně čerstvě za sebou – vyzkoušeli si s ním první léto. Jak můžeme vidět z následujícího krátkého rozhovoru, každá aplikace je vždy trochu jiná a každého zákazníka zaujme na iClima něco jiného. Kromě tohoto rozhovoru nám manželé Novákovi slíbili, že se potkáme ještě příští rok v lednu, kdy budeme moci bilancovat po celoročním provozu. Na postřehy z instalace i z prvních kroků provozu se můžete podívat v následujícím rozhovoru.

 

Jak jste se o systému iClima dozvěděli?

Můj tchán je projektant a zabývá se návrhem staveb. Jednou za mnou přišel s tím, že na internetu objevil článek o iClima a následně i celou prezentaci a váš systém ho zaujal. Napadlo nás, že bychom mohli zkusit nainstalovat tento systém do našeho rodinného domu, který jsme tenkrát stavěli, no a tak jej tady máme.

Co vás přesvědčilo k samotné instalaci? S iClima jsou spojené relativně vyšší vstupní náklady, ovšem jsou vykoupeny výrazně úspornějším provozem a významnými zdravotními hledisky. Co z těchto aspektů nakonec převážilo nad vyšší pořizovací cenou?

Zásadní pro nás bylo zjištění, že systém iClima zároveň funguje jako chladicí systém v létě. Bez této funkce bychom asi do tohoto systému nešli a dali přednost levnějšímu řešení samotného vytápění. Máme ovšem s manželkou velkou averzi ke klasické klimatizaci, dost nám to vadí i v práci, a tak jsme se rozhodli, že pro děti i pro nás připravíme systém komfortní teploty i v létě bez nastydnutí a dalších nemocí, popř. plísní ze zanesených filtrů. Takže zásadní pro nás byla hlavně ta funkce chlazení. Upřímně řečeno bychom do jiného systému chlazení domu určitě nešli.

Na kolik vlastně vyšla celá instalace systému iClima v tomto domě?

Náš dům má cca 200 metrů čtverečních vč. garáže a celá instalace vyšla přibližně na 650 000 Kč. Přesně vám to neřeknu, protože jsme od dodavatelů systému poptávali i vytvoření podlah a omítek a platilo se to dohromady. Bylo to sice trochu více, než původní odhad, ale určitě toho nelitujeme, vzhledem k prvním zkušenostem z horkého léta.

Nastaly tu dobu se systémem iClima nějaké komplikace?

Bydlíme tu asi 7 měsíců a jediným větším problémem je lokalizace kapilár při drobných domácích pracích. Třeba v létě jsme dávali do stropu garnýže a musím říci, že to byl docela problém lokalizovat všechny kapiláry, takže zatlouci hmoždinky a hřebíky trvalo docela dost dlouho. To jediné bych viděl jako problém. Pracovníci iClima hovořili o možnosti vlhčení zdí a znovunastartování systému, ale to trvá hrozně dlouho a myslím, že to ani moc nefunguje. Nejlepší je šroubovákem odškrábnout kousek omítky, ale i tak to trvá. Jinak v zásadě asi nic, kromě regulace topení v ložnici, kde spíme. Tam je asi hustší sít kapilár a těch 22 stupňů nám přišlo jako zbytečně moc.

Jak se vám bydlelo v létě při vyšších teplotách? Splnilo iClima vaše očekávání v oboru klimatizace?

To myslím, že určitě. Měli jsme z toho trochu obavy, protože letos byly poměrně vysoké teploty, ale fungovalo to skvěle. Opravdu byla i v největších teplech teplota doma cca 22 stupňů a bydlelo se nám moc dobře. I návštěvy si pochvalovaly příjemné klima v domě, takže pokud jde o chlazení systémem iClima, tak to funguje na jedničku.

Doporučili byste systém iClima i svým známým?

Ale jo, občas o tom se známými hovořím a doporučuji jim iClimu, protože z vlastní zkušenosti víme, že funguje. Nicméně ty vstupní náklady jsou poměrně vysoké a spoustu lidí odradí. Pro nás naštěstí tyto peníze nehrají až zase takovou roli, šlo nám hlavně o zdravé prostředí. Klimatizaci bychom si v žádném případě nepořídili, takže pro nás to byla volba mít se doma v létě příjemně, nebo nemít. Je to ale asi potřeba nechat nějakou dobu působit v různých domech, ať s tím lidé získají zkušenosti. Čím více lidí bude mít doma tenhle systém, tím více se o něm bude mluvit a třeba to přesvědčí i další zákazníky.

Co samotná instalace? Probíhalo vše bez problému?

Co nás při instalaci hodně překvapilo, byla nutnost rozmyslet si kompletní dispozice interiéru při zavádění sítí. Opravdu jsme museli rozhodnout, kde budou skříně, kde budou kachličky v koupelně, kudy povedou rozvody elektřiny a podobně. Museli jsme tedy všechno pečlivě rozvrhnout, protože následné úpravy už jsou složité. Chce to mít zkrátka jasnou představu a projektanty co nejpřesněji navést na to, co budeme potřebovat. Jinak bychom k realizaci asi nic zvláštního neměli, kromě klasických zmatků ohledně termínů dokončení, ale to už asi ke stavbě domu patří.

Pokusíme se zlepšit i tuto část dodání systému. Velmi děkujeme za zpětnou vazbu a přejeme vám, ať se vám bydlí co nejlépe!

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme