Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Kdy myslet na plánování topení a klimatizace při stavbě domu - iClima
pexels-photo-209266

Kdy myslet na plánování topení a klimatizace při stavbě domu

Takové detaily, jako je topení nebo klimatizace jsou často při stavbě domu zasunuty do pozadí a začínají se řešit často až příliš pozdě. Přitom díky využití jednoduchých přizpůsobení a včasné instalaci správného systému můžete výrazně ušetřit a vytvořit si příjemné komfortní prostředí uvnitř domu. Kdy se pustit do plánování ohřevných systémů a jakou variantu zvolit?

K zdraví i peněžence šetrný způsob

Běžně známe lokální topná tělesa, jako například radiátory, které se ohřejí na vysokou teplotu a svou energii se snaží předat vzduchu v celé místnosti. Jenže většinou to dopadá tak, že největší teplo je právě u radiátoru. Vedlejším efektem navíc může být nepříjemný suchý vzduch a při špatném nastavení i přetopená místnost. Právě přílišnou teplotu se snažíme kompenzovat větráním, kdy nám unikne spoustu tepla a snadno vytvoříme i nepříjemný průvan. Nejen, že je toto chování neekonomické, ale navíc můžeme i snadno nastydnout. Náklady za vytápění jsou potom logicky o něco vyšší v porovnání se systémem, který má nižší energetické ztráty.

Komfortní vzduch v domácnosti

Hned při začátku stavby se zamyslete nad instalací kapilárního systému iClima. Odměnou vám bude optimální proudění vzduchu, ideální vlhkost a vyvážená teplota po celé místnosti. Stabilní teplota je dosažena inteligentním ohřevem vzduchu díky předávání energie z mikrokapilár ukrytých ve stěnách a stropu. Už z toho je jasné, že s instalací systému rozhodně není dobré čekat až po dokončení finálních nátěrů a úpravy budovy.

Příjemné a zdravé bydlení

Cílem systému pro vytápění a klimatizaci je udržení tepelného komfortu bez velkých nároků na energii. Dalším bonusem jsou zdravotní faktory, které se vyhýbají rizikovým výkyvům teplot a neposkytují ideální prostředí pro šíření plísní a bakterií. Pořízením kvalitního a šetrného systému iClima pomáháte udržet i delší životnost celého domu, který bude méně ohrožován přílišnou vlhkostí a necirkulujícím vzduchem. Podívejte se, jak systém iClima funguje v rodinném domě a začleňte ho do plánování jako jeden z významných kroků.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme