Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jedinečná technologie kapilárního topení je efektivnější, levnější a komfortní - iClima
screen-iclima-cz

Jedinečná technologie kapilárního topení je efektivnější, levnější a komfortní

Systém iClima je popisován jako kapilární. Co to ale znamená? V podstatě se za tímto konceptem skrývá poměrně jednoduchá myšlenka s výborným praktickým provedením, kdy na sebe výsledky nedají dlouho čekat. Rovnoměrné rozložení energie pro topení, ale i chlazení místnosti je revolučním systémem s mnoha výhodami a zdravotními benefity.

Jak funguje kapilární topná soustava

Rozvod vody pomocí drobných kapilárních soustav je zcela jiný v porovnání s umístěním několika větších topných těles do místnosti. Vytváří specifickou komplexní síť, která se svojí hustotou stará o rovnoměrný ohřev či chlazení vzduchu v místnosti. Pro správné fungování jsou důležité nejen správně vytvořené kapiláry, ale i tepelné čerpadlo. Hlavní výhodou systému klima je fakt, že voda nemusí být ohřívána na tak vysokou teplotu jako v porovnání s běžnými topidly. Díky přirozenosti kapilárního systému analogicky podobného například fungování transportu vody v rostlinách, je možné vytvořit funkční topení s mnohem lepší odolností a životností i proti systémovému poškození od tlaku vody.

Konečně účinné vytápění

Efektivní regulace teploty vzduchu v místnosti pomocí drobných kapilár zavedených do stěn, stropu a podlahy se na první pohled může zdát jako komplikovanější systém. Je však pravdou, že poskytuje výjimečný tepelný komfort a dlouhodobé náklady jsou nižší. Teplo nepřichází z jednoho místa, ale je šířeno rovnoměrně po místnosti, což zabraňuje vzniku příliš suchého či vlhkého vzduchu a průvanu. Kapilární systém je udržován při teplotě 22   ͦC, díky čemuž nedochází k nepříjemnému přepalování prachu a pro ohřev vody je vynakládána menší energie.

Nesporné výhody kapilárního systému

Jakmile se jednou dostanete do prostor, kde je teplota vzduchu regulována pomocí kapilárního systému, rozdíl jistě poznáte. Všimnete si toho hlavně v zimě, kdy nepocítíte negativní efekty běžně přetopených místností, ale zároveň si užijete příjemnou pokojovou teplotu. Při srovnání nákladů na spotřebu energií a ekologický dopad opět vychází kapilární systém lépe v porovnání se standardním vytápěním. Pokud zvažujete rekonstrukci či máte v plánu novou výstavbu, rozhodně zapřemýšlejte právě nad touto možností.

Pokud vás systém iClima zaujal, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

 

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme