Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jaké máte možnosti větrání a klimatizace ve svém domě? Chytrá řešení vytváří zdravé a příjemné prostory. - iClima
stairs-home-loft-lifestyle

Jaké máte možnosti větrání a klimatizace ve svém domě? Chytrá řešení vytváří zdravé a příjemné prostory.

Horké letní dny jsou s každým dalším rokem častější a teplé léto začíná dříve. Jak se připravit a vytvořit si doma příjemné podmínky, které nebudou škodit vašemu zdraví? Základem je správný klimatizační systém.

Zdravotní rizika nevhodných klimatizací

Špatně nastavené a revidované klimatizační systémy mohou mít zcela opačný účinek, než od nich očekáváme. Ve špinavém filtru se množí bakterie, foukaný vzduch může být příliš studený a nahrává rozsévání spor plísní. Špatný klimatizační systém tedy udělá mnohem více škody než užitku.

Pozor na špatné rekuperační větrání

Ochlazování vzduchu v budově pomocí rekuperačního větrání má mnoho úskalí. Aby byl efekt co nejvíce šetrný k zdraví a přinášel minimum komplikací, je zapotřebí věnovat náležitou pozornost správné instalaci celého systému. Problémy mohou nastat při špatně umístěných výdechů systému, což vede k neustálé cirkulaci stejného vydýchaného vzduchu. Další nedostatek spočívá i ve volbě rekuperačního větrání s malým výkonem. Důležitá je i pravidelná výměna filtrů a čištění celého systému, aby se zamezilo podporování cirkulace potenciálně nebezpečných drobných látek.

Komplexní klimatizační systém

Alternativní řešení spočívá v promyšleném kapilárním klimatizačním systému. Drobnou nevýhodou je fakt, že instalace se musí provést přímo při výstavbě budovy, případně při rozsáhlé rekonstrukci. Odměnou je systém, který nefunguje na vhánění a násilné cirkulaci vzduchu přes několik filtrů, ale pomáhá přirozeně ochlazovat místnost díky přítomnosti vody o příjemné teplotě. Pro přirozenou výměnu vzduchu bude stačit běžné větrání a vyhnete se i problémům s nachlazením způsobeným vlivem proudění studeného vzduchu. Zeptejte se na více informací,o systému iClima, prostřednictvím našeho nezávazného kontaktního formuláře a určitě se najde ideální řešení pro vaši konkrétní situaci.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme