Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak získat a udržet energii ze slunečního záření? Samotné solární panely nestačí! - iClima
pexels-photo-137602 (1)

Jak získat a udržet energii ze slunečního záření? Samotné solární panely nestačí!

Objev solárních panelů znamenal velký milník ve snižování energetické náročnosti budov. Následující kroky s jejich nevhodnou aplikací a snahou o využití jim však dodaly lehce špatnou pověst. Solární panely ale stále představují ideální ekologickou metodu, jak ušetřit na vytápění a podpořit pasivní fungování domu. Jejich efektivnost však spočívá v kombinaci se správnými technologiemi a vhodným použitím.

Využití sluneční energie

Solární kolektory převádí sluneční energii na teplo. Obsahují teplonosné médium, které se ohřeje na vysokou teplotu a svoji energii následně přenese dál přes oběhové čerpadlo. Všemu napomáhá regulátor, který slouží k efektivnímu zapojení čerpadla pouze tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Na výběr máme ze tří druhů solárních kolektorů (ploché vakuové, trubicové vakuové a deskové vakuové), kdy každý z nich odpovídá jinému technologickému řešení a je vhodný pro použití v rozdílných podmínkách.

Propojení ohřevu vody a vytápění

Využití energie z okolního prostředí pro ohřev vody i vzduchu v místnosti šetří ekologické a ekonomické náklady. Jedinečný systém iClima představuje funkční spojení obou těchto celků a spočívá ve třech základních bodech. Prvním z nich je kvalitní tepelné čerpadlo ideálně s vysokým topným faktorem. Druhou podstatnou složku představuje kapilární síť, která energii předává rovnoměrně přes celou stěnu. Dalším bodem jsou právě solární panely, které mohou sloužit k ohřevu vody a případně i topení.

Tepelný zásobník pro udržení energie

Velkým nedostatkem solárních panelů je fakt, že optimálně fungují při slunečním svitu. Tehdy dokážou vyrobit hodně energie, která se v daný moment nespotřebuje. V takových situacích přichází na řadu tepelný zásobník, kde se energie uschová. Pro nejlepší využití potenciálu systému je dobré, aby byl zásobník součástí celého systému a připojen i na okruh ohřevu vody. Výsledkem by mělo být navýšení komfortu, který přináší celý systém.

Nebojte se zeptat se nás na cokoliv ohledně systému iClima a jeho kombinace s dalšími faktory. Kontaktujte nás přes náš nezávazný kontaktní formulář a my vám zodpovíme všechny dotazy.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme