Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak vybrat systém pro tepelný komfort do veřejné budovy, aby splňoval standardy? - iClima
city-people-walking-blur

Jak vybrat systém pro tepelný komfort do veřejné budovy, aby splňoval standardy?

Stavba a rekonstrukce veřejné budovy je svázána řadou nařízení a standardů, které musí splňovat. V rámci těchto mantinelů musíte vybrat nejvhodnější technologický systém. Ten by měl pomoci nejen se snížením energetické náročnosti, ale měl by se postarat i o snížení nutných nákladů na udržování tepelného komfortu v budově, kde se obecně pohybuje větší množství lidí. Jak to zařídit? Dokáže to pokrýt jen jeden systém?

Téměř nulová spotřeba by měla být realitou do roku 2020

Evropská unie vydala pravidlo o energetické spotřebě budov, které má vstupovat v účinnost v rozmezí let 2016 a 2020. Uvedené standardy jasně říkají, že každá veřejná budova musí splňovat fungování v režimu téměř nulové spotřeby. Platí to jak pro budovy nově postavené, tak i pro ty rekonstruované. I když se pojem nulová spotřeba jeví jako nesmysl, opak je pravdou. V dnešní době již existují technologie, které dokážou spotřebu energií pro udržení tepelného komfortu v budově výrazně snížit dokonce až k velmi nízkým číslům.

Ideální během rekonstrukce či přímo výstavby

Všichni, kdo plánují stavbu či rekonstrukci veřejné budovy, by se měly pustit do řešení systému vytápění a technologie hned v samých počátcích. Funkční systém je totiž nutné zabudovat a jen velmi obtížně se dodělává až po provedení většiny prací.

Systém, který řeší vytápění i klimatizaci

Aby mohly být standardy splněny, je nutné využívat nové systémy. Pravděpodobně se neobejdete bez prohlížení nových trendů ve vytápění a klimatizaci. Výhodou ale je, že existuje systém, který za vás vyřeší oba problémy. Promyšlený systém iClima vzájemně spojuje tepelné rohože a oběh vody o teplotě přibližně 25 stupňů Celsia. V kombinaci s kvalitním tepelným čerpadlem a solárními panely je celý systém konstruován tak, aby dokázal nabídnout co nejnižší spotřebu energií. Systém má různé varianty, takže je možné najít tu správnou snad pro každou budovu.

Pokud právě vy chystáte větší stavební úpravu veřejné stavby, ale i vlastního domu a chcete si pořídit důmyslný a propojený systém, kontaktujte nás přes náš nezávazný kontaktní formulář, kde vám nabídneme řešení.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme