Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak vybrat okna s nejnižší energetickou ztrátovostí - iClima
timber-facade-1169306_640

Jak vybrat okna s nejnižší energetickou ztrátovostí

Energeticky úsporný dům nabízející dostatečný komfort nespočívá pouze ve vhodně zvoleném systému vytápění, ale také v izolaci. Patří sem hlavně okna, což jsou citlivá místa pro únik tepla. Jak vybrat vhodný model s nízkými energetickými ztrátami?

Konstrukce a materiál okna

Velkou roli hraje materiál výplně i rámu oken. Na výběr máme ze skel o různém počtu vrstev, kdy každý typ přináší rozdílné izolační vlastnosti. Při volbě rámů volíme mezi dřevěným, hliníkovým, plastovým či kombinovaným. Nejlepších izolačních vlastností dosahují okna s hliníkovými rámy, které nabízí propracovanou technologii ochrany před tepelnými ztrátami.

Pozor na prvky vedoucí teplo

Problém může nastat u kombinovaných oken, kde se vyskytují kovové spojovací prvky. Tyto body v konstrukci vytváří most pro přenos tepla do venkovního prostředí. Může se to zdát jako maličkost, ale výsledku při větším počtu oken a při delším časovém horizontu se jedná o poměrně nezanedbatelnou hodnotu. U některých levnějších plastových oken se s tímto typem kovových výztuh rámů ještě stále můžete setkat a v takovém případě je lepší sáhnout po jiném modelu.

Nezničte úspory díky topení volbou špatných oken

I prostá úvaha nad tím, jak ušetřit za vytápění a energie, má dvě strany. Buď se zaměříte na snížení nákladů při výrobě tepla, nebo se pustíte do eliminace zbytečných tepelných ztrát. V ideálním případě zvolíte kombinaci obou faktorů, kdy dosáhnete nejlepších výsledků. Výběr jednotlivých prvků, jako jsou topné systémy či správný typ oken, se nebojte konzultovat s odborníkem, který vám poradí optimální řešení pro vaši situaci.

Zdravé vnitřní prostředí ovlivňuje mnoho faktorů

Technologie systému iClima pomáhá vytvářet zdravé vnitřní prostředí o komfortní teplotě. Při plánování stavby nezapomeňte zahrnout pozice a velikost oken a použijte nejvhodnější typy skel a rámů. Vytvoření fungujícího vnitřního systému závisí na propojení těchto jednotlivých faktorů. Vyplňte náš nezávazný kontaktní formulář a my vám poradíme, jak právě ve vašem případě zlepšit prostředí v domě pomocí instalace správných technologií.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme