Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak ušetřit za teplo v průmyslových objektech? Zkuste systém iClima! - iClima
prumyslova-hala

Jak ušetřit za teplo v průmyslových objektech? Zkuste systém iClima!

Vytápění průmyslových objektů, resp. udržování teplotního komfortu v nich, je velmi často samostatný úkol, na který mají jednotlivé společnosti, které se zabývají instalací tepelných systémů, specializovaná oddělení a technologie. Náš systém iClima však umožňuje při zachování jednoho principu a jedné, byť rozšířené, konstrukce zajištění tepelného komfortu jak pro domácnost, tak pro průmyslový objekt. Průkopníkem v použití této technologie v rámci průmyslových staveb je naše vlastní výrobní hala v Zápech u Prahy, ve které běží nejenom systém iClima, ale kde zkoušíme i nové možnosti a varianty, jako je chlazení provozních kapalin a využití jejich tepla na vytápění, či udržování stále teploty v rozvodech pomocí nejrůznějších technologií. Jak ale funguje iClima v průmyslovém objektu reálně?

Využití ekologického zdroje tepla z přírody i výroby

První věcí, kterou musíme u naší haly v Zápech zmínit, je skutečnost, že máme nedaleko objektu k dispozici vodní nádrž, která se v důsledku bohatých spodních vod jen pomalu odčerpává a při větších deštích místy hrozí její rozvodnění, díky čemuž nám vodohospodáři povolili využít část spodních vod na experimentování s našimi tepelnými čerpadly. Díky tomu máme možnost využívat nejúčinnější technologii čerpadel, konkrétně zapojení voda-voda, které nám naši práci velmi usnadňuje. Dalším prvkem, který jsme se v rámci udržování tepelné rovnováhy rozhodli použít, je s námi sousedící výrobna, která ke své práci potřebuje funkční systém chlazení provozních kapalin, a tak jsme našim kolegům nabídli, že jim dáme k dispozici naše tepelné výměníky, které ochladí jejich oleje a zároveň předají zbytkové teplo do naší rozvodné sítě.

Podpora nových technologií stavebními úpravami

Úpravou stavebních technologií, zejména, co se týče použitých oken s izolačními trojskly, orientací budovy na jih a výše zmíněnými zlepšeními jsme dosáhli nejen zásadního zlevnění našich provozních nákladů, ale také jsme dosáhli přebytkové tepelné bilance, kterou jsme se rozhodli využít pro celoroční vytápění firemního skleníku, ve kterém kromě okrasných rostlin pěstujeme i trochu tropického ovoce, které nabízíme i našim návštěvám. Zkrátka nám při propočtech zbylo nějaké vygenerované teplo, které by bylo škoda nevyužít. Jak tedy můžete vidět, při koncipování energetické soběstačnosti naší výrobní haly vycházíme zejména z toho, co nám nabízí naše okolí, a nesnažíme se energii jako takovou dovážet, ale spíše ji sbírat na místě, a přesně takhle pracujeme i s projekty našich klientů.

Nejen úspory, ale zejména zdraví

Hlavní výhodou celého systému iClima je však záruka minimálně prašného a zdravého prostředí pro všechny naše zaměstnance. Se systémem iClima totiž udržujeme v interiéru celého výrobního závodu konstantní celoroční teplotu bez nutnosti puštěné klimatizace a jejich nezdravých účinků. V topné sezóně se nám zase daří úspěšně se vyhýbat zaprášeným sálavým topným tělesům, které mohou produkovat pro alergiky nepříjemný přepálený organický prach. Prostředí na práci je díky iClima zdravější a čistější, což se samozřejmě pozitivně projevuje na nízkých hodnotách nemocnosti a celkové pohodě.

Výrobní hala s náklady rodinného domu

Jistě vás všechny kromě těchto údajů zajímají i čísla o úsporách, kterých jsme díky iClima systému dosáhli. Tedy pokud bereme stav před rekonstrukcí celého objektu, bylo přibližně 4500 m2 užitné plochy ročně vytápěno za částku cca 995 000 Kč. Po zavedení našich technických a technologických opatření klesla celá částka na pouhých 43 000 Kč za rok a to včetně ochlazování závodu v parném létě. Jak vidíte, i průmyslové objekty mohou být vytápěny jako průměrné rodinné domy, stačí jen nové technologie a přemýšlení o energetické náročnosti jako o celistvé otázce. Chtěli byste také dosáhnout podobných úspor a zdravého prostředí? Pak nás kontaktujte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře a my vám rádi poradíme, jak můžete ušetřit i vy.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme