Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak snížit zdravotní rizika při topení a získat zdravější domácí prostředí - iClima
pexels-photo-167300

Jak snížit zdravotní rizika při topení a získat zdravější domácí prostředí

Trápí vás alergie nebo máte někdy pocit, že se vám doma hůře dýchá? Na vině může být nevhodné domácí prostředí ovlivněné nesprávnou teplotou a vlhkostí. Způsobů, jak si pomoci ke zdravějšímu domácímu prostředí, existuje několik. Na jaké faktory se budete muset zaměřit a co všechno ovlivňuje zvyšování zdravotních rizik v domácích podmínkách?

Pozor na prach i vlhkost

Velkým problémem bývá nadměrná vlhkost a zvýšené víření prachu ve vnitřních prostorech. Snížení množství prachových částic v bytě je částečně otázkou důkladného úklidu, ale pomoci může i správné vytápění a systém pro vhodnou cirkulaci vzduchu. Při zbytečném víření prachu jsou alergické osoby zbytečně vystavovány zátěži, což může vést k problémům. Naopak nedostatečné větrání vede k přílišné vlhkosti, která vytváří ideální podmínky pro množení roztočů. Z toho důvodu je dobré mít správně nastavené topení tak, aby bylo umožněno větrat na mikroventilaci. Vyhnete se tak vzniku průvanu při rychlém větrání u otevřeného okna, čímž předcházíte vzniku nachlazení a podobných problémů.

Příliš tepla

Zní to jako paradox, ale i přílišné vytápění může být ke škodě. Při jednom topném tělesu v místnosti je kladen požadavek na vytopení celého prostoru, což vede k tomu, že se radiátor velmi zahřívá. Nastavení vysokého výkonu však časem vyústí v přetopenou místnost, kde se mění vzdušná vlhkost a snižuje se komfort. Řešení tohoto problému spočívá ve výběru správného topného systému určeného pro danou velikost místnosti a jeho adekvátní nastavení na požadovanou teplotu. U dobrého topení byste neměli pociťovat nepříjemné pocity suchého vzduchu a přetopené místnosti.

Efektivní systém pro odstranění problémů při vytápění

Pozitivní je, že na výše uvedené problémy existuje řešení. Technologická propracovat systému iClima pomáhá vyřešit často se objevující potíže a nastolit rovnováhu ve vytápěném prostoru. Kapilární síť je vytvořena tak, aby rovnoměrně udržovala stabilní teplotu v místnostech bez zbytečného víření prachu a nepříjemně horkých tepelných těles. Systém je vhodný nejen pro svou ohleduplnost k lidskému organismu, ale i pro své ekologické výhody.

Pokud vás zaujaly výhody a nové možnosti unikátního systému iClima, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře, rádi vám zodpovíme vaše dotazy.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme