Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak si vede iClima při větších mrazech? - iClima
zima-mrazy-iclima

Jak si vede iClima při větších mrazech?

Často zaznívá ze strany zákazníků iClima dotaz, jak účinně funguje náš systém při vyšších mrazech, resp. hlubších mrazech, kdy nám teploměr výhružně klesne pod -10 stupňů a okna se zatáhnou úchvatnou mozaikou ledových vzorů. Budete se asi divit, ale ani v takové situaci vůbec nezaznamenáte jakoukoliv změnu vnitřního klimatu, tedy samozřejmě za předpokladu, že jste systému iClima nechali nějaký čas na rozjetí. Zimní sezóna pro iClimu nepředstavuje větší zátěž, je to ovšem hlavní sezóna, kdy dochází k nárůstu spotřeby elektrické energie a tvoří až 80% nákladů ročního provozu iClimy, který i tak vychází v rodinném domě na pouhé jednotky tisíc ročně.

iClima v zimě? Venku chlad, uvnitř příjemně

Ve spojitosti se zimním počasím existuje určitý zlozvyk české populace, a to přetápět interiérové místnosti pro pocit většího tepla a lepšího komfortu bydlení. S iClimou se podobného efektu „domácího tepla“ dosahuje složitěji a můžeme říci, že je to vlastně zbytečné vynakládání prostředků. Pokud bychom měli popsat pocit z místnosti obsahující systém iClima, pak se jedná o běžnou místnost s čerstvým, ale nikoliv studeným vzduchem, s teplotou kolem 24 stupňů Celsia, což odpovídá teplotě ložnice v situaci s běžnou technologií topení, pokud v ní majitelé udržují lepší klima na spaní. Máte-li ovšem zájem vytvořit doma pocit vytopené horské chaty, pak i v takovém případě existuje řešení.

Použití krbových kamen a systému iClima

Krbová kamna či klasické krby patří dnes už spíše k estetickým záležitostem než přímo ke zdroji tepla či prostoru na úpravu jídel jako kdysi. Na druhou stranu díky pokročilým stavebním technologiím, odstraňování tepelných mostů z konstrukcí domů a účinnější izolaci se dnes krb stává vítaným pomocníkem při vytápění domu. Zkrátka při vhodně postaveném domě vám i pár polínek v krbu, které měly původně spíše estetickou funkci, docela dobře poslouží i při vytápění domu. Filozofie iClima však zůstává stejná, tedy preference čistě ekologických zdrojů a minimální náklady, nicméně v momentě, kdy se již v domě nějaký zdroj tepla vyskytuje, je vhodné jej v jistých případech začlenit do budoucí topné soustavy, a to se týká i krbu. Tím v zásadě odpovídáme i na výše položenou otázku, tedy do jaké míry je možné s pomocí systému iClima zajistit pocit silně vytopené místnosti, tedy nejlépe ve spojení s krbem či podobným zdrojem, aby tak nebylo nutné hnát tepelné čerpadlo do vysokých výkonů na hranici kapacit, což se zejména v zimě může dost prodražit.

Konstantní teplota a zdravé prostředí po celý rok

V případě, že pro vás není přetopená místnost prioritou a spokojíte se s konstantní a příjemnou teplotou po celý rok, už k systému iClima nic nepotřebujete a bez problému zvládnete přečkat i větší mrazy, které jsme si byli v systému iClima osobně vyzkoušet v nízkoenergetickém domě v Zápech, kdy se kolem začátku roku teploměr pohyboval na hodnotách 12 stupňů pod nulou a uvnitř bylo přesto příjemných 23 stupňů Celsia, takže k žádnému výraznějšímu ovlivnění tepelného klimatu nedošlo. Tento výsledek nás samozřejmě potěšil, jelikož víme, že můžeme zcela beze strachu našim klientům systém iClima doporučit, a to i v případě nižších teplot, které nás v posledních dvou letech spíše míjí, nicméně pro klienty iClima nebude problém ani jejich případný návrat.

Pokud vás k otázce využití systému iClima v zimě napadá nějaký dotaz či problém, nebo byste třeba chtěli vědět, jak velké úspory by systém iClima mohl zajistit přímo vám oproti vašim stávajícím technologiím, pak se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím našeho kontaktního formuláře a my vám rádi sdělíme, jak by pro vás mohl být systém iClima užitečný. Zima, to neznamená jenom vysoké náklady za plyn, či skládání stovek kilogramů uhlí a dřeva. Věřte tomu, že to jde i jinak a za zlomek námahy i nákladů.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme