Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak na příliš hlučná čerpadla? Základem je kvalitní technologie - iClima
realizace12

Jak na příliš hlučná čerpadla? Základem je kvalitní technologie

Rozhodli jste se využít tepelné čerpadlo pro topení a ohřev vody ve vašem domě? Lákají vás nízké provozní náklady celého systému? Stojíte na straně přírody? Má systém s tepelným čerpadlem nějaké nevýhody? A jak vlastně vypadá ideální řešení? Toto vše je nutné důkladně zvážit, vždyť každá chyba či nesprávné rozhodnutí může mít nedozírné následky na bezproblémový chod celého systému. Pojďme se podívat na jeden z největších mýtů o tepelných čerpadlech.

Jaké jsou typy tepelných čerpadel a jak jsou na tom s hlukem?

Tepelná čerpadla se obecně rozlišují podle místa, kde získávají a odevzdávají teplo. Pro váš dům se nyní nabízejí tři řešení. Čerpadlo vzduch − voda, země – voda, voda − voda. Během posledních let, kdy o tepelná čerpadla rapidně vzrostl zájem, vznikla nová generace tepelných čerpadel, která již využívá moderní technologie. V důsledku inovativních přístupů se obecně snížil hluk čerpadel na možné minimum a stoupla i celková kvalita použitelných řešení. S rostoucím trhem také klesla cena kvalitních čerpadel.

Čerpadlo vzduch − voda mívalo dříve hlučné ventilátory

Toto řešení je jedním z nejčastěji používaných systémů a využívá tepelné čerpadlo, které bere teplo z venkovního vzduchu. Tento systém měl dříve z hlediska hluku svá úskalí. Hlučnost byla ovlivněna rychle se točícím ventilátorem, který byl, zvláště za mrazivých dnů skutečně slyšet. Kvalitní čerpadla nové generace tento problém již neřeší, protože mají nízkootáčkové ventilátory, které společně s moderními kompresory na antivibračních rámech opravdu významně snížily hluk na minimum. Hlučnost se pohybuje okolo 41 dB.

Čerpadlo země – voda je na tom s nepříjemným hlukem nejlépe

Systém země – voda je velmi oblíbené a v současnosti často používané řešení. Z hlediska hluku je na tom asi nejlépe. Teplo je získáváno z geotermálních vrtů nebo z plošného kolektoru, který je umístěn pod zemí. Do budoucna je toto řešení jednoznačně nejperspektivnější. Třetí systém voda − voda, patří co do výkonu k nejlépe fungujícím principům a je vhodný všude tam, kde je dostatek spodních vod. To však bývá paradoxně velké úskalí, díky kterému má tento systém jen okrajové využití ve specificky příznivých podmínkách.

Jak je na tom s hlukem tepelné čerpadlo iClima?

Unikátní systém iClima vychází ze zdokonalené verze tepelného čerpadla země − voda, který díky svému principu neměl s nepříjemným hlukem nikdy žádný problém. Při vývoji jsme využili nejmodernějších technologií a přidali letité zkušenosti v oboru. U systému iClima se nám podařilo k sobě přiblížit teploty na primárním a sekundárním okruhu čerpadla, a tak docílit velmi vysokého topného faktoru. Systém iClima je postaven na unikátním řešení, kdy je čerpadlo zapojeno do kapilární sítě s kapilárami 3,5 mm, které jsou umístěny v podlaze, stěnách i stropu, a současně využívá energii získanou ze solárních panelů. Tyto tři aspekty, které se navzájem ovlivňují a doplňují, jsou pečlivě sladěny. Do systému je dodáváno skutečně jen minimum energie a náklady na provoz celého systému se snížily na minimum.

Jestli se nám podařilo alespoň z části vyvrátit mýty o hluku tepelných čerpadel a oslovil vás unikátní systém iClima, můžete nás nezávazně kontaktovat a my vám rádi sdělíme o systému iClima další informace.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme