Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak a kdy do stavby co nejlépe zakomponovat klimatizaci a topení - iClima
pexels-photo-221494

Jak a kdy do stavby co nejlépe zakomponovat klimatizaci a topení

Regulace teploty vzduchu hraje významnou roli u každé budovy. Při stavbě máme na výběr z několika systémových řešení. Většinou se jedná o oddělené klimatizační a vytápěcí jednotky. Existuje ale i způsob, jak zahrnout ochlazování i vytápění místnosti do jednoho jediného systému.

Na klimatizaci a vytápění myslete už při stavbě

Promyšlení systému pro teplotní komfort se řeší již během stavby domu. Instalace vnitřních kapilárních sítí pro regulaci teploty pomocí cirkulace vody se provádí do vnitřní konstrukce. Pro efektivní použití je nutné myslet na její zařízení včas, protože případné rekonstrukce s cílem doplnění bývají složité a mohou zbytečně zvýšit rozsah prací.

Ideální změna během velké rekonstrukce

Další možností, kdy zcela změnit způsob regulace tepelného komfortu, je během rozsáhlé rekonstrukce. Systém iClima s kapilárními rozvodnými sítěmi vyžaduje specifické podmínky pro efektivní instalaci, ale s trochou šikovnosti a použitím vhodných technologických postupů se hodí i do méně typických budov.

Designově neviditelný systém pro regulaci teploty

Nástěnné klimatizace, chromové či LED radiátory vypadají v interiéru poměrně vkusně, ale co kdybychom vám řekli, že existuje jeden systém spojující klimatizaci a topení a který navíc není vidět? Komplexní systém iClima sestává z kapilárních sítí zabudovaných přímo ve stěnách, podlaze a stropu. Nic tedy není vidět a nemusíte přemýšlet, jak do designu místnosti zakomponujete radiátor či klimatizační jednotku.

Vytvoření zdravého vnitřního prostředí

Cílem správného výběru topení a klimatizace je zajištění zdravého a příjemného vnitřního prostředí v budově s minimálními zdravotními riziky a komplikacemi. V případě lokálních topných těles může docházet ke vzniku pocitu suchého vzduchu, místnosti se snadno přetápí a celé řešení je velmi neekonomické. U klimatizací se objevují problémy s nečistotami ve filtraci a nepřímými zdravotními riziky plynoucími z proudění studeného vzduchu. Pokud chcete jeden komplexní systém bez všech těchto rizik a s výhodnými ekonomickými podmínkami provozu, kontaktujte nás pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře a zeptejte se na všechno, co toužíte vědět o systému iClima.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme