Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
iClima v komerčním provozu. Konkrétní způsoby úspor a výhled do budoucna - iClima
architecture-blue-building-business-41170

iClima v komerčním provozu. Konkrétní způsoby úspor a výhled do budoucna

Pokud rozvažujeme o systému iClima v celé jeho komplexnosti, velmi brzy zjistíme, že tento způsob vytápění a chlazení není určen výhradně pro domácnosti, ale má i své široké aplikace v průmyslovém použití. Je pravdou, že na svůj opravdový rozvoj v oblasti řízení tepla a jeho spotřeby ve výrobní sféře iClima teprve čeká, nicméně četné pokusy a nasazení této technologie slibují do budoucna velmi zajímavé výsledky.

Komplexní rozvažování o energetickém managementu

Stejně jako v posledních letech vzrůstá význam facility managementu pro efektivní chod a řízení podniku, podobně se do uvažování řídících pracovníků firem dostává i rozvažování o energetickém hospodaření. V takových případech se firmy všech velikostí postupně specializují na technologie jako zpětná recyklace vody, ekonomické udržování tepelné rovnováhy, zvyšování podílu obnovitelných surovin v prvo i druhovýrobě, částečná nebo úplná soběstačnost v rámci spotřeby elektrické energie a celkového snižování nákladů na běžný provoz. Systém iClima přináší do tohoto nového trendu unikátní inovace zejména v okruhu zdravého, trvale úsporného vytápění a chlazení interiéru.

Úspory i komfort zaměstnanců

Technologie iClima je v tuto chvíli v plném rozsahu nasazena ve výrobním komplexu společnosti Infraclima v Zápech u Prahy a výsledky několikaletého fungování tohoto systému hovoří o úsporách téměř 90% oproti běžným způsobům udržování příznivého klimatu v interiéru (myšleno kombinace kotle na zemní plyn v zimě a klimatizace v létě). Toto je způsobeno zejména nízkými energetickými vstupy do celé soustavy v kombinaci s dlouhodobým a hlavně konstantním výkonem otopné soustavy, která celoročně udržuje interiérovou teplotu kolem hodnoty 21 stupňů Celsia.

Dlouhodobé udržování stálé teploty pomocí nízkoteplotních rozvodů má své důsledky pro komfort zaměstnanců, kteří se nemusí starat o regulaci vytápění v zimě, či naopak zvyšování výkonu klimatizačních jednotek v létě. Často to jsou totiž právě náhlé požadavky vytopení interiéru, které vyžadují nejvíce energie (např. v zimě na rychlé ohřátí studené rozvodové soustavy) a podobně to funguje i v létě s klimatizací při nástupu první vlny veder, kdy nárazově stoupá spotřeba elektrické energie a tím i celkové náklady na provoz. Tyto starosti se systémem iClima odpadají, jelikož je interiérová teplota udržována konstantně a bez náhlých výkyvů, což vaši zaměstnanci nepochybně ocení.

Využívání odpadního tepla

Velkým příslibem do budoucna je i schopnost systému iClima využívat odpadní teplo vzniklé z výrobních procesů. V Zápech se pro experimentální účely využívá odpadní teplo při procesu chlazení strojních olejů, které je následně využito pro vytápění interiéru, a spolu s vakuovými solárními panely pomáhá udržovat také stálou teplotu v tropickém skleníku instalovaném přímo ve výrobním areálu. Tento první krok v modularitě systému iClima naznačuje široké možnosti unikátní české technologie, kdy je možné náklady na teplotní komfort zaměstnanců plánovat s ohledem na celkovou energetickou produkci daných výrobních procesů. Jednoduše řečeno s iClima můžete zjistit, že většinu nutné energie již máte k dispozici z výroby, a tak vám do otopné soustavy stačí dodávat jen minimální vstupy z elektrické sítě.

Systém iClima i pro vaši výrobu

Námi poskytovaná technologie celoročního a hlavně zdravého teplotního komfortu je přizpůsobitelná téměř na jakoukoliv situaci a může využívat většinu obnovitelných, a jak jsme viděli výše i residuálních, zdrojů tepelné energie. Pokud tedy připravujte projekt výrobního komplexu, větší dílny, popř. rekonstrukci vašich stávajících kapacit, velmi rádi vám pomůžeme nalézt optimální variantu dlouhodobě nízkonákladového ekologického topení a klimatizace, které v sobě spojuje minimální ekologickou stopu, úspory až 90% a technologické inovace.

Pro více informací či v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat pomocí našeho nezávazného kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme