Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
iClima jako základní chladící systém pro datová centra - iClima
pexels-photo-239898

iClima jako základní chladící systém pro datová centra

Systém iClima je k dispozici pro nejrůznější obory lidské činnosti již více než 5 let a za tu dobu posloužil nejenom ve velkém množství rodinných domů, ale také v některých penzionech, hotelech, ale i budovách veřejného zdraví, jako je např. Rehabilitační ústav v Kladrubech. Díky zpětné vazbě vás, našich klientů se tak nejenom můžeme spolu s vámi těšit z úspěchů, kterých jsme ve vašich domech a budovách dosáhli směrem ke snižování nákladů a zvyšování komfortu pro obyvatele daných objektů, ale také můžeme konkrétně uvažovat nad vašimi náměty na zlepšení či čelit novým výzvám vyplývajících z vašich komplexních projektů. Jednou z takových výzev je právě i použití systému iClima jakožto základní chladící systém pro datová centra, což představuje aplikaci pro nás zatím neuskutečněnou, ale v zásadě velmi vhodnou pro další rozpracování.

Náročnost provozu datových center

Datová centra tvoří i v roce 2017 základ celé naší komunikační infrastruktury a Česká republika, vědoma si svých rostoucích potřeb co se týče datové propustností sítí a zároveň potřeb svých obyvatel na práci se stále většími objemy dat, se rozhodla významně zvýšit počet datových center a souvisejících zařízení. Takovéto projekty jsou postaveny zejména na jednotlivých stojanech, skládajících se ze značného počtu tzv. blade serverů, neboli výkonných počítačů s jednou společnou základní deskou, které jsou nepoměrně účinnější než servery postavené na klasické modulární architektuře, nicméně jsou velmi náročné na spotřebu elektrické energie a odpadní teplo, které produkují. Zatímco průměrná spotřeba klasického „serverového racku“ (stojanu) je udávána kolem hodnoty 1 – 4 kW, u výkonných serverů toto může činit až 18 kW i více, s čímž souvisí i velké množství odpadního tepla, které má negativní vliv na výkon těchto zařízení a snižuje jejich životnost v dlouhodobém provozu.

Systém iClima nabízí chlazení bez dalších nákladů

Obvykle platí, že krom sálů se servery a diskovými poli se v datových centrech nachází i celé technicko – administrativní zázemí dané infrastruktury, kde existuje naopak potřeba tepelného komfortu pro operátory a jiné zaměstnance, a právě tyto dvě protichůdné potřeby, tedy teplo v kancelářích a chlad v serverovnách řeší systém iClima nejen maximálně elegantně, ale též ekologicky a hlavně ekonomicky. Hlavním principem totiž v tomto případě bude neustálý přísun tepla do kapilárních rozvodů, které mohou být napojeny na tepelně nosné plochy technického řešení technologických sálů, a přenos tohoto zbytkového tepla pomocí tepelného čerpadla do administrativních sekcí, kde poslouží jako zdroj tepelného komfortu.

Hlavní přednosti řešení iClima pro technologické zázemí datacenter

Systém iClima byl vyvinut již na svém počátku jako maximálně úsporné a ekologické řešení, proto jej jeho vlastnosti předurčují k širokému použití i v technicky náročných aplikacích, jako jsou právě datacentra. Díky spojení účinného tepelného čerpadla, kapilárních celoplošných rozvodů a vakuových solárních panelů umožní systém iClima:

  • Dosáhnout až 90% úspor za dodané energie (elektřina na chlazení, teplo) v daném provozu
  • Zajistí téměř bezúdržbové fungování a vysokou spolehlivost
  • Celoročně stabilní tepelné podmínky
  • Nízkou koncentraci prachu a prachových částic, díky absencí vnějších chladících či otopných těles
  • Minimální dopady na životní prostředí, čímž zjednoduší získání příslušných ISO certifikací
  • Možnost využití dotací z aktuálních vládních programů

Management datacentra s tepelně rovnovážným systémem

Zaujala vás možnost posílit vaše technologické řešení o unikátní systém tepelné rovnováhy? Chcete využít zdroje tepla, které produkují vaše servery a snížit tak nákladovost vašeho datacentra? Napište nám prosím přes náš nezávazný kontaktní formulář  a my vás rádi budeme kontaktovat s možností na míru ušitého řešení pro váš projekt.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme