Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Hrubá stavba před vymrznutím a co nás čeká na jaře? - iClima
building-joy-planning-plans

Hrubá stavba před vymrznutím a co nás čeká na jaře?

Stavíte svůj vysněný domek a pro tento rok vás čeká už jenom vymrznutí hrubé stavby? Pak máte až do jara chvilku na oddech, kdy je ideální připravit všechny nezbytné podklady pro práce, které vám začnou na přelomu února a března, tedy samozřejmě, pokud máte v úmyslu již příští rok bydlet ve svém domě. Ačkoliv se vymrzání hrubé stavby může zdát dnes jako přežitek, tak má své opodstatnění, a to i tam, kde se již nepoužívají klasické cihly a zdění mokrou cestou. Každá stavba má totiž tendenci si tzv. „sedat“ a v mnoha případech i vysychat, a pokud tedy necháte oba tyto procesy přes zimu proběhnout, máte přeci jenom větší šanci, že vám nebude praskat omítka nebo vlhnout nějaká ze zdí.

Opláštění, zdi, elektřina a vytápění

Pokud tedy dojde k dobrému vymrznutí stavby je třeba se pustit do opláštění a izolace, pokud jste tedy tento krok neučinili ještě před zimou. Při nanášení fasádní omítky ještě ovšem popřemýšlejte, zdali není nutné na vnější straně domu vyřešit rozvody elektřiny, topení či vody, ať pak nemusíte dělat do omítnutých zdí díry či jinak tyto prostory odkrývat. Obecně platí, že porušení jak venkovních, tak i vnitřních omítek může mít zásadní vliv na jejich tepelně izolační vlastnosti, a proto je dobré, když si k návrhu technických rozvodů přizvete odborníka, který vám poradí, v jakém pořadí postupovat, a zejména jakým způsobem provádět rozvod jednotlivých cest.

V základu je tedy nutné do výkresů nanést elektrické, tepelné, vodovodní či případně plynové trasy, které se často budou pokládat ještě před nanesením krycích omítek, podlahových krytin nebo všemožného obložení či opláštění. Po zhotovení těchto tras a jejich revizi dochází (zejména u plynu a elektřiny je revize nutná k udělení kolaudačního rozhodnutí) k jejich zakrytí a následnému nanesení omítek či štuků, a vy se následně můžete pustit do zvelebování interiéru.

Před instalací topného systému si vše promyslete

Než se definitivně rozhodnete, jaký systém topení pořídíte, zkuste se na moment zastavit a zvážit výhody, jaké vám při stavbě nabízí systém iClima. Systém iClima vám totiž zajistí celoroční tepelný komfort za minimální náklady, navíc je jeho instalace ve fázi hrubé stavby velmi jednoduchá a účinná. Kromě skutečnosti, že se ukládá přímo pod omítky a krytiny je systém iClima optimálním řešením na doschnutí částí domu, jelikož po svém uložení a zapnutí produkuje teplo po celé obytné ploše domu, čímž se podílí na eliminaci nežádoucí vlhkosti ze zdí. Zároveň vám tento systém může sloužit jako efektivní podlahové topení, pokud např. Váš projekt nedisponuje dostatečnou stavební výškou, což je pochopitelně ideální řešit, ještě než začnete s izolací podlah a pokládáním krytiny nebo např. plovoucí podlahy.

Jaro ve znamení ekologie a úspor za topení

Pokud při stavbě domu sáhnete po systému iClima, máte jistotu ekologického a teplotně stálého prostředí a to po celý rok nezávisle na venkovním počasí. Při instalaci iClima ve fázi hrubé stavby můžete navíc ovlivnit vedení rozvodů takovým způsobem, kdy se maximalizují tepelné zisky (např. Vedením kapilárních rozvodů vedle krbu či přes obvodové zdi jižního směru) a zvyšuje účinnost celého systému a samozřejmě snižují náklady na provoz. Stavba domu nejsou jednotlivé kroky, ale souhra všech prací a činností, které musejí jít ruku v ruce, aby bylo možné ve vašem domě pohodlně bydlet a to bez technického nebo klimatického diskomfortu. Pokud se právě rozhodujete o dalších krocích ve fázi hrubé stavby, napište nám prostřednictvím našeho nezávazného kontaktního formuláře a my vám rádi doporučíme optimální způsob, jak ve vašem domě dosáhnout vysokých úspor a minimálních provozních nákladů.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme