Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Fungování kapilárních rohoží a na co vše se používají - iClima
kapilary

Fungování kapilárních rohoží a na co vše se používají

Kapilární rohože zajišťují rychlý přenos tepla i chladu a jsou oblíbeným řešením investorů, a to jak v komerční sféře, tak v soukromém sektoru. Prozíravé majitele nemovitostí, kteří uvažují v dlouhodobém časovém horizontu, vede k využívání kapilárních rohoží především jejich bezúdržbovost, vysoká funkčnost a nízké provozní náklady, které jsou spojeny s výtápěním, ohřevem teplé vody a klimatizací. V neposlední řadě to je i fakt, že zdroje tepla a klimatizace v interiéru nejsou vidět.

Čím je tvořena kapilární síť a kde je umístěna

Kapilární rohože tvoří tenké plastové trubice o průměru 3,5 mm, které vytvářejí ucelenou kapilární síť. Ta je v místnostech umístěna nejenom v podlaze, ale i pod omítkou ve stěnách a stropu. Kapilární rohože vytvářejí  velkou otopnou plochu (řádově 2/3 obytné plochy), která umožňuje systému pracovat s malým teplotním spádem, rozdílem mezi přiváděnou a odváděnou topnou vodou. U kapilárního vytápění je spád 2 – 4 °C, což je nejnižší hodnota mezi běžně používanými systémy. Pro nízký teplotní spád jsou kapilární rohože ideální pro vytápění v kombinaci s nízkopotenciálními zdroji, především s tepelným čerpadlem, kterému nízký spád technicky vyhovuje a umožňuje čerpadlu pracovat s vysokým topným faktorem (COP).

iClima v zimě topí a v létě chladí

Kapilární rohože mají oproti ostatním systémům jednu obrovskou výhodu. Fungují nejen jako vytápění, ale i jako velkoplošné chlazení. Na komplexním vnímání tří aspektů, kterými jsou vytápění, ohřev teplé vody a klimatizace je postaven i unikátní systém iClima. Dvacet jedna let vývoje a mnoho praktických testů udělalo ze systému velmi účinný nástroj, který stojí na třech pečlivě sladěných pilířích. Tepelné čerpadlo s vysokým tepelným faktorem, hustá kapilární síť v podlaze, stěnách a stropu a podpora, kterou tvoří solární panely. iClima vytváří tepelně značně stabilní prostředí, které je velmi příznivé pro zdraví, spotřebuje minimum energie a má extrémně nízké provozní náklady.

Jestliže vás systém iClima zaujal, vyplňte prosím náš nezávazný kontaktní formulář a my vám rádi zodpovíme vaše dotazy.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme