Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Ekologické technologie přípravy TUV - solární panely, zemní vrty a tepelná čerpadla - iClima
solarni-panely

Ekologické technologie přípravy TUV – solární panely, zemní vrty a tepelná čerpadla

Během posledních patnácti let nastala ve vytápění a přípravě teplé vody doslova revoluce. Se zdražováním energií a zvyšující se oblibou ekologických systémů, se začala stále více používat tepelná čerpadla, solární panely a řada dalších systémů, které dříve byly na okraji pozornosti.

Solární panely nabízejí moderní a finančně úsporné řešení

Slunce je spolehlivým a nevyčerpatelným zdrojem energie, která je navíc zcela zdarma. Proč tedy tento potenciál nevyužít? Solární systémy umí od dubna do začátku října pokrýt veškerou spotřebu teplé vody v domácnosti. Panely lze využít i na podporu vytápění a jelikož fungují i v zimě, mohou efektivně pracovat např. v kombinaci s tepelným čerpadlem. Solární systémy v kombinaci s tepelným čerpadlem jsou ideální pro menší i větší rodinné domy, anebo nízkoenergetické bydlení.

Energie je všude kolem nás, stačí ji jen umět využít

Hlubinné vrty jsou využívány nejen jako zdroj pro vytápění budov pomocí tepelných čerpadel, ale také i pro jejich chlazení. Vrty jsou tvořeny odvrtaným otvorem v zemi o průměru 125 až 165 mm a mají obvykle hloubku 60 až 200 m. Do tohoto otvoru je instalován plastový výměník, který je tvořen trubkou s nemrznoucí směsí. Parametry hlubinného vrtu jsou navrženy v závislosti na výkonu tepelného čerpadla. V České republice má většina tepelných čerpadel systému země-voda výkon do 30 kW, což s rezervou postačuje na vytápění a ohřev teplé vody většiny domácností.

 

Jestliže vás zajímá problematika získávání tepla z obnovitelných zdrojů, poznejte unikátní systém iClima, který využívá tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem, kapilární síť umístěnou v podlaze, stěnách i stropu a výhody solárních panelů. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme